کد خبر:44093 | 10:43:41 - جمعه 11 دسامبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دانشگاه بجنورد محور کشاورزی مدرن قرار بگیرد
دانشگاه بجنورد محور کشاورزی مدرن قرار بگیرد
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی گفت: کشاورزی در این استان نیازمند عبور از مرحله سنتی به مدرن است که در این راستا باید دانشگاه بجنورد به عنوان محور علمی و اصلی این چرخه وارد میدان شود.

شعار سال: غلامرضا هوائی در جلسه بررسی مشکلات دانشگاه بجنورد راه اندازی دانشکده کشاورزی را از نیازهای اساسی و کاربردی این دانشگاه برای ارتقای بخش کشاورزی استان دانست و گفت: دانشگاه بجنورد باید به بخش تحقیقات کشاورزی و مسائل اصلاح ژنتیک ورود یابد تا با فعالیت علمی، بخش کشاورزی استان توسعه یابد. هوائی با تاکید بر اینکه دانشگاه ها شناسنامه هر استان هستند و تغییر و تحول در هر منطقه به کمک دانشگاه های آن میسر می شود، گفت: محصولات شاخص کشاورزی این استان زعفران، انگور، نوغانداری و … است که پیشنهاد تاسیس پایانه صادراتی و راه اندازی زنجیره ارزش این محصولات در سفر نائب رئیس مجلس به خراسان شمالی ارائه شده است و مرکز تحقیقات کشاورزی دانشگاه بجنورد باید برای گسترش این طرح کمک کند.

خبر جدید  کمبود پلاسمای خون در خراسان جنوبی

وی افزود: دانشگاه بجنورد با طرح های مطالعاتی خود به حوزه اصلاح ژنتیک، صرفه جویی در میزان مصرف آب محصولات تولیدی این منطقه و همچنین کیفی سازی فعالیت های کشاورزی ورود یابد.

ایجاد فضای سبز و کاشت درختان مناسب با محیط و ایجاد منطقه جنگلی، بازنگری در طرح تفصیلی شهر و الحاق دانشگاه بجنورد به محدوده خدمات شهری شهرداری، طراحی و نصب المان در مزار شهدای گمنام دانشگاه بجنورد تا ٢٢ بهمن ماه، بازگشایی مسیر انتهای شهرک ناوک به طول دو و نیم کیلومتر تا دانشگاه بجنورد از دیگر موضوعات مهمی بود که در این جلسه طرح و بررسی شد.

خبر جدید  با تشکیل تعاونی از خروج ارزش افزوده محصولات زرشک و زعفران منطقه جلوگیری کنید

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری برنا، تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۹، کد خبر: ۱۰۹۷۷۲۷، www.borna.news

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب