کد خبر:43167 | 9:54:10 - چهارشنبه 11 دسامبر 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خیران به کمک ورزش خراسان‌جنوبی آمدند
خیران به کمک ورزش خراسان‌جنوبی آمدند
نخستین جشنواره فرهنگی ورزشی «شکوه پیوند طلیعه مهربانی» خراسان‌جنوبی با هدف کمک به اتمام پروژه‌های ورزشی و حمایت از برنامه‌های خوداشتغالی جوانان برگزار شد و خیران نسبت به احداث سه سالن ورزشی قول مساعد دادند.

شعار سال:نخستین جشنواره فرهنگی ورزشی «شکوه پیوند طلیعه مهربانی» خراسان‌جنوبی با هدف کمک به اتمام پروژه‌های ورزشی و حمایت از برنامه‌های خوداشتغالی جوانان برگزار شد و خیران نسبت به احداث سه سالن ورزشی قول مساعد دادند.

خراسان‌جنوبی به مرکزیت بیرجند در سال ۸۳ از خراسان بزرگ انتزاع و با ۳۳۱ کیلومتر مربع مرز مشترک با افغانستان و مساحت ۱۵۱ هزار مترمربع به‌عنوان سومین استان کشور در شرقی‌ترین نقطه ایران قرار دارد.

غربت جغرافیایی و عقب‌ماندگی‌های تاریخی گذشته بر ضرورت تشکیل مجمع خیرین ورزش‌یار خراسان‌جنوبی افزود تا در راستای توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و ورزشی، کمک به ازدواج جوانان، ایجاد اشتغال و حمایت از مدال‌آوران و ورزشکاران با بهره‌گیری از مشارکت‌های مردمی گام‌های بلندی در محرومیت‌‌زدایی و شکوفایی استعدادهای بالقوه بردارد.

نخستین جشنواره فرهنگی ورزشی «شکوه پیوند طلیعه مهربانی» خراسان‌جنوبی با هدف کمک به اتمام پروژه‌های ورزشی و تجهیز خانه‌های ورزش روستایی، جذب اسپانسر برای اعزام پدیده‌های ورزشی به رقابت‌های جهانی، حمایت از برنامه‌های خوداشتغالی و کمک به تأمین جهیزیه دختران آسیب‌پذیر با حضور مقام‌های وزارتخانه‌ای، وکلای مجلس و مسؤولان اجرایی کشوری و استانی برگزار شد.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت و جوانان در این همایش با اشاره به نقش خیران و کار خیرخواهان در آیات الهی و روایات اسلامی اظهار داشت: خراسان‌جنوبی از منظر علم و ادب، فرهنگ و اخلاق، خاستگاه مشاهیر اجتماعی و مفاخر دانشگاهی در کشور پیشرو و پیشگام است.

خبر جدید  کشتارگاه بجنورد با مشکلات فراوان روبرو است

سیدعبدالحمید احمدی افزود: علیرغم محرومیت‌های زیرساختی و سخت‌افزاری می‌توان با همراهی و همکاری مسؤولان و بهره‌گیری از پتانسیل‌ها و قابلیت‌های خراسان‌جنوبی زیرساخت‌های توسعه‌ای را فراهم آورد.

کسب نخستین سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توسط بانوی خراسان‌جنوبی

وی با تأکید بر لزوم توجه به مسائل حوزه جوانان، گره‌گشایی از کار محرومین و تلاش در انجام ازدواج‌های آسان و پایدار خاطرنشان کرد: مجمع خیران ورزش‌یار خراسان‌جنوبی در راستای برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و احداث پروژه‌های ورزشی موفقیت‌های قابل شایسته‌ای داشته است.

معاون فرهنگی و توسعه‌ ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان یادآور شد: اولین ورزشکار ایرانی راه‌یافته به بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو از خراسان‌جنوبی است که در اخلاق و نجابت، تلاش و همت، سرآمد ملی‌پوشان است.

احمدی اضافه کرد: امیدواریم «نجمه خدمتی» در این ماراتن جهانی نیز نخستین مدال رنگی کشورمان را کسب کند و پرچم پرافتخار ایران را با اقتدار به اهتزاز درآورد.

نبود سالن تخصصی تیراندازی در خراسان‌جنوبی

نجمه خدمتی نیز در این جشن گلریزان با اشاره به ۹ سال عضویت در تیم ملی تیراندازی ایران خاطرنشان کرد: ورزشکاران برای موفقیت و مدال‌آوری در مسابقات ملی و بین‌المللی از هیچگونه تلاشی دریغ نمی‌کنند و برای تداوم این راه نیازمند حمایت مسؤولان هستند.

نخستین ورزشکار راه‌یافته به بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو یادآور شد: بسیاری از خانواده‌ ورزشکاران مدال‌آور مسابقات جهانی و آسیایی توان پرداخت هزینه‌های حضور در رقابت‌های ملی و بین‌المللی را نداشته و فدراسیون‌های ورزشی نیز ملی‌پوشان را چندان حمایت مالی نمی‌کنند.

خبر جدید  راهیابی خدمتی به فینال مسابقات تیراندازی جام جهانی چین

خدمتی با بیان اینکه برای حضورش در این ماراتن جهانی ۲۰۰ روز وقت دارد، تأکید کرد: تحریم‌های ناجوانمردانه آمریکا مشکلات عدیده‌ای را برای تأمین امکانات سخت‌افزاری ورزشکاران به وجود آورده و ملی‌پوشان نمی‌توانند در تمرینات آمادگی تیم ملی موفقیت چندانی داشته باشند.

وی از نبود سالن تیراندازی استاندارد در خراسان‌جنوبی گلایه کرد و گفت: برای انجام تمرینات آمادگی رشته ورزشی‌اش در زادگاهش با مشکل مواجه است و ورزشکاران بااستعداد این استان نیز به دلیل نبود امکانات نمی‌توانند توانمندی‌های خود را پرورش دهند.

مجمع خیرین ورزش‌یار قانونی و کشوری می‌شود

‌تیرانداز المپیکی کشور تأکید کرد: اگر مسؤولان از ملی‌پوشان انتظار کسب مدال در رقابت‌هایی همچون المپیک ۲۰۲۰ دارند باید امکانات و حمایت‌هایی نیز در حد مسابقات جهانی برای ورزشکاران فراهم سازند.

معاون حقوقی، مجلس و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان در نخستین همایش گلریزان شکوه پیوند خراسان‌جنوبی گفت: این همایش نقطه عطفی در توسعه زیرساخت‌های ورزشی در مناطق مرزی و کمتر برخوردار است.

محمد تقی‌زاده ادامه داد: از مجمع خیرین ورزش‌یار و اداره کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی بابت برگزاری این همایش و نگاه به توسعه زیرساخت‌های ورزشی با استفاده از ظرفیت خیرین تقدیر و تشکر می‌کنم.

آیت محمدولی از اتحادیه طلا و جواهر تهران نیز اظهار داشت: برای حضور مقتدرانه و موفقیت‌انگیز «نجمه خدمتی» در مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیوی ژاپن حمایت مالی خواهد کرد.

خبر جدید  کسب اولین سهمیه المپیک کاروان ایران

نصرالله پریچهره دبیر مجمع خیرین ورزش‌یار کشور نیز گفت: از تجربیات موفق خراسان‌جنوبی، برای کمک به توسعه ظرفیت‌های قانونی، جذب و مشارکت خیرین در مقیاس ملی استفاده خواهیم کرد.

احداث سالن ورزشی روستای نوغاب قاینات و یکی از شهرهای مرزی خراسان‌جنوبی

حسن غفوری‌فرد، رئیس اسبق سازمان تربیت‌بدنی کشور در این جشنواره قول احداث و تجهیز سالن تیراندازی بیرجند را داد.

آذین‌مهر از خیران ورزش‌یار کشور نیز با اختصاص ۱۰ میلیارد ریال قول احداث سالن ورزشی روستای نوغاب پسکوه قاین را داد.

آیت‌الله مرعشی؛ مسؤول امور خیریه حوزه علمیه شفق تهران نیز قول احداث یک سالن ورزشی در یکی از روستاهای شهرستان‌های مرزی خراسان‌جنوبی را داد.

گفتنی است، از آنجایی که جشنواره‌های گلریزان در راستای کمک به امور خیریه و احداث اماکن عام‌المنفعه است لذا مباِلغ و مساعدت‌های اهدایی طی جلسات هیأت مدیره مجامع خیرین بررسی و با اولویت طرح‌ها توزیع می‌گردد.

در نخستین جشنواره فرهنگی و ورزشی «شکوه پیوند طلیعه مهربانی» دو طرح احداث دو پیست موتور کراس (۱۵ هزارنفری غدیر) و چندمنظوره امیرآباد بیرجند مطرح بود که مورد بررسی قرار نگرفت، همچنین ساخت خانه کشتی خراسان‌جنوبی از دیگر پروژه‌های خراسان‌جنوبی بود که بازهم مورد توجهی به آن نشد.

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس،تاریخ انتشار:۱۵آذر۱۳۹۸،کد خبر:۱۳۹۸۰۹۱۵۰۰۰۳۵۲،www.farsnews.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب