کد خبر:43419 | 9:08:54 - چهارشنبه 11 مارس 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خراسان جنوبی رتبه ۴ عشایر در ایران
خراسان جنوبی رتبه ۴ عشایر در ایران
استاندار بیان کرد: مجتمع آبرسانی چاه زرد، آب شرب ۱۴ محله عشایری را فراهم می کند و ۲۵۰ خانوار و ۱۲ هزار دام از این نعمت الهی بهره مند می شوند.

شعار سال: مراسم کلنگزنی مجتمع آبرسانی چاه زرد و خواجه منجیخو شهرستان نهبندان با حضورمحمدصادق استاندار خراسان جنوبی و قندآلی رئیس سازمان عشایر ایران برگزار شد.

استاندار خراسان جنوبی نیز در این مراسم بیان کرد: ۱۳ درصد از جمعیت استان جمعیت عشایری هستند و رتبه ۴ عشایر کشور را داریم. وی با اشاره به اینکه عشایر خراسان جنوبی در امینت مرز تاثیر بسزایی دارند گفت: طولانی ترین مرز جمهوری اسلامی با کشور افغانستان در خراسان جنوبی است که خوشبختانه با همرز بودن با ناامن ترین کشور جهان اما خراسان جنوبی یکی از امن ترین استان های ایران است.

خبر جدید  روابط عمومی در تصمیمات راهبردی یاری گر مدیران است

معتمدیان با بیان اینکه عشایر نقش خود را در مشارکت های سیاسی، اجتماعی به خوبی ایفا کرده اند بیان کرد: جامعه عشایری ما متولد و خودکفا است اما کمترین بهره مندی از امکانات را دارد.

وی با اشاره به اینکه عشایر خراسان جنوبی ۷ هزار تن گوشت قرمز، ۱۲ هزار تن شیر تولید و ۲۵ درصد از صنایع دستی استان متعلق به عشایر خراسان جنوبی است گفت: با وجود تمام کمبود ها صد در صد روستاهای خراسان جنوبی دارای برق هستند و ۷۰ درصد نقاط عشایری استان از نعمت برق برخوردارند و الباقی نقاط را تا پایان دولت برق رسانی خواهیم کرد.

خبر جدید  ۲۰ میلیون لیتر سهمیه سوخت برای خراسان جنوبی تعیین شد

استاندار خراسان جنوبی به حوزه آب در استان اشاره کرد و یادآورشد: در حال حاضر ۵۰۰ روستا عملیات آبرسانی از طریق تانکر و ۶۰۰ نقطه عشایری توسط آنها به مردم آبرسانی انجام می شود.

وی از تامین ۵۰ درصد از وام واراتی به کشور از راه خراسان جنوبی خبر داد و بیان کرد: در همین راستا با بنیا برکت تفاهم نامه ای منعقد شد تا بتوانیم از طریق اعطای تسهیلات واردات دام مولد و پرورش دام در نقاط روستایی داشته باشیم.

خبر جدید  مدارس فرسوده خراسان‌جنوبی نیازمند توجه ویژه برای نوسازی است

وی از عملیات اجرایی ۱۰ هزار واحد نیروگاه خورشیدی خبرداد و گفت: از این طریق می توان درآمد ثابتی را برای آنها قرار دهیم که ۵۰ هزار کیلو وات برق تامین کنیم که خراسان جنوبی رتبه دوم تولید برق خوردشیدی را در کشور دارد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری برنا، تاریخ: ۰۶ اسفند ۹۸، کد خبر: ۹۶۹۳۹۷، www.borna.news

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب