کد خبر:1417 | 11:35:52 - پنج‌شنبه 8 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خراسان‌جنوبی میزبان همایش نکوداشت پیشگامان علم، فرهنگ و هنر می شود
خراسان‌جنوبی میزبان همایش نکوداشت پیشگامان علم، فرهنگ و هنر می شود
دبیر همایش نکوداشت خادمان علم و فرهنگ (ویژه خاندان راشد محصل) گفت: اندیشه‌ها و آرمان‌های این خاندان در سطح بین‌المللی تأثیرگذار است. محمدحسین قریشی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، بیان کرد: الگوسازی برای نسل جوان یکی از اهداف مهم همایش نکوداشت پیشگامان عرصه علم-فرهنگ و هنر است . وی افزود: زمانی که زندگی این اساتید را […]

دبیر همایش نکوداشت خادمان علم و فرهنگ (ویژه خاندان راشد محصل) گفت: اندیشه‌ها و آرمان‌های این خاندان در سطح بین‌المللی تأثیرگذار است.

محمدحسین قریشی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، بیان کرد: الگوسازی برای نسل جوان یکی از اهداف مهم همایش نکوداشت پیشگامان عرصه علم-فرهنگ و هنر است .

وی افزود: زمانی که زندگی این اساتید را مطالعه می‌کنیم به این نتیجه خواهیم رسید که این بزرگواران برای رسیدن به این درجه علمی اخلاقی و فرهنگی مرارت‌های بسیار زیادی را پشت سر گذاشته‌اند و امروز به جایگاهی رسیده‌اند که در سطح نه‌تنها ملی بلکه در سطح بین‌المللی اندیشه‌ها و آرمان‌های آن‌ها تأثیرگذار است .

این مسئول عنوان کرد: این افراد تا زمانی که در قید حیات هستند می‌توانند الگوهای بسیار خوبی برای جوانان- نوجوانان و برای همه آحاد ملت باشند و در مسیر اعتلای علم و فرهنگ کوشا باشند .

خبر جدید  اجرای طرح نظارتی ویژه نوروز در سربیشه

دبیر این همایش، بررسی ابعاد شخصیتی، خدمتی و علمی هرکدام از اعضای خاندان راشد محصل را از محورهای همایش نکوداشت خادمان علم و فرهنگ عنوان کرد.

قریشی بابیان اینکه این همایش در سطح ملی است، گفت: این همایش با همکاری دانشگاه بیرجند و بنیاد ملی نخبگان، اردیبهشت سال آینده در دانشگاه بیرجند برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: امیدواریم نهادهای فرهنگی با توجه به رسالتی که دارند حمایت‌های لازم را در خصوص این همایش داشته باشند.

دبیر این همایش تأکید کرد: دستگاه‌های فرهنگی استان با توجه به خط‌ مشی که دارند باید در معرفی و نکوداشت نخبگان استان فعالیت‌های مؤثر و درخور توجهی داشته باشند و فعالیتشان تنها به دفاتر انجمن مفاخر ختم نشود.

خبر جدید  روایت رزقی حلال با طعم دست پخت مادری

قریشی ادامه داد: بنیاد نخبگان استان با تهیه فهرستی از پیشگامان عرصه علم-فرهنگ و هنر، در نظر دارد با برگزاری همایش و نکوداشت‌هایی در معرفی هرچه بهتر نخبگان استان گام‌های اساسی و تأثیرگذاری بردارد .

وی بابیان اینکه خراسان جنوبی نخبگان زیادی دارد که باید سازمان‌های متولی در چارچوبی درست تمامی آن‌ها را شناسایی کرده و در زمان‌های مشخص از آنان  تجلیل و معرفی لازم صورت گیرد، افزود: باید دبیرخانه بزرگداشت مفاخر علمی استان تأسیس شود که این اقدام می‌تواند در معرفی بهتر اساتید و نخبگان کارساز و مثبت باشد و برای نسل جوان یک الگوی مناسب باشد.

خبر جدید  ۵۵۱ فقره تصادف در محورهای مواصلاتی خراسان جنوبی رخ داد

این مقام مسئول در خصوص مهلت ارسال مقالات به همایش خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه بیرجند، سایت اداری، بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی و آدرس همایش http://conf.birjand.ac.ir/RashedMohassel  ارسال کنند و یا با شماره ۳-۰۵۶۳۲۴۰۰۵۰۲  تماس بگیرند .

وی با اشاره به اینکه مهلت ارسال مقالات، یادداشت‌ها، خاطره‌ها و شعرها تا پایان اسفند خواهد بود، یادآور شد: علاقه‌مندان می‌توانند یادداشت، مقاله، خاطره، متن ادبی و یا اشعار خود پیرامون خاندان راشد محصل را برای دبیرخانه این همایش ارسال کنند.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب