کد خبر:4228 | 12:16:36 - سه‌شنبه 6 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خراسان‌جنوبی، با هفت و نیم میلیون هکتار حوضه آبخیز
خراسان‌جنوبی، با هفت و نیم میلیون هکتار حوضه آبخیز
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان‌جنوبی گفت: حوضه آبخیز استان هفت و نیم میلیون هکتار است و در کنار این حوزه‌ها ۶۰۰ قنات نیز به وجود آمده که موجب تقویت و افزایش کیفیت آب موجود می‌شود. «علیرضا نصرآبادی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: توسعه شهرها به‌علت افزایش سطوح غیر قابل نفوذ از جمله […]

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان‌جنوبی گفت: حوضه آبخیز استان هفت و نیم میلیون هکتار است و در کنار این حوزه‌ها ۶۰۰ قنات نیز به وجود آمده که موجب تقویت و افزایش کیفیت آب موجود می‌شود.

«علیرضا نصرآبادی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: توسعه شهرها به‌علت افزایش سطوح غیر قابل نفوذ از جمله آسفالت خیابان‌ها و پشت بام‌ها ضریب رواناب را به شدت افزایش می‌دهد.

وی افزود: ارزیابی‌های انجام شده نشان می‌دهد توسعه شهری شماره منحنی رواناب را بین ۱۵ تا ۲۵ واحد افزایش می‌دهد.

خبر جدید  کاهش 700 تنی برداشت زرد آلو در خراسان جنوبی

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان‌جنوبی ادامه داد: بر همین اساس و با توجه به مساحت حوزه شهری، حجم رواناب به میزان زیادی افزایش می‌یابد.

نصرآبادی اظهار کرد: این اداره‌کل در طی سال‌های ۷۴ تاکنون در راستای کنترل رواناب و تغذیه منابع آب، تعداد زیادی سازه را اجرا کرده است.

وی ادامه داد: ایجاد ۹۹۵ گابیون با حجم عملیات ۸۹۶۱۷۴ مترمکعب،  ایجاد ۲۵۵ سنگ و ملاتی با حجم عملیات ۱۸۴۰۲۸ مترمکعب، ایجاد ۵۰۹ عملیات خاکی با حجم عملیات  ۶۳۵۵۳۲۱ مترمکعب ،  ایجاد ۱۵۰۰ خشکه چین با حجم عملیات ۴۵۱۱۹  مترمکعب و ایجاد ۱۰ پخش سیلاب با حجم عملیات  ۸۸۸۰۰۳ مترمکعب از جمله این عملیات بوده است.

خبر جدید  صدور ۴۳ میلیارد تومان ضمانت نامه بانکی برای خراسان جنوبی

نصرآبادی با بیان این‌که حجم رواناب کل خراسان‌جنوبی حدود ۷۰۰ میلیون متر مکعب است، اظهار کرد: حوضه آبخیز استان هفت و نیم میلیون هکتار است و در کنار این حوزه‌ها ۶۰۰۰ قنات نیز به وجود آمده که موجب تقویت و افزایش کیفیت آب موجود می‌شود.

وی تصریح کرد: یکی از منافع مستقیم اقدامات آبخیزداری افزایش کمی و کیفی دبی منابع آبی شامل چشمه، چاه و قنات است.

خبر جدید  مهار آتش در انبار چوب +فیلم

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: به‌علت اجرای وسیع و پراکنش متناسب عملیات آبخیزداری در بالادست قنوات و منابع آبی موجب شده با وجود خشکسالی‌های شدید چند سال اخیر حجم قابل توجهی از رواناب به منابع آبی تزریق شده است.

نصرآبادی یادآور شد: در سال‌های آبی ۹۳ و ۹۴ اقدامات آبخیزداری توانسته است به ترتیب ۲۶ و ۳۰ میلیون متر مکعب به منابع آبی تزریق کند.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب