کد خبر:1565 | 10:01:06 - جمعه 9 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حادثه آتش سوزی در بیرجند/ تالار علامه فرزان در آتش سوخت+عکس
حادثه آتش سوزی در بیرجند/ تالار علامه فرزان در آتش سوخت+عکس
تالار علامه فرزان یکی از بزرگترین آمفی تئاترهای بیرجند صبح امروز در آتش سوخت. به گزارش ایلنا، مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری بیرجند گفت: ساعت ۵:۱۳ دقیقه بامداد امروز، حریق به این سازمان اعلام و دو دقیقه بعد نیروها از نزدیکترین ایستگاه در خیابان سجاد شهر بیرجند، به محل حادثه اعزام شدند. حسینی افزود: شدت […]

تالار علامه فرزان یکی از بزرگترین آمفی تئاترهای بیرجند صبح امروز در آتش سوخت.

به گزارش ایلنا، مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری بیرجند گفت: ساعت ۵:۱۳ دقیقه بامداد امروز، حریق به این سازمان اعلام و دو دقیقه بعد نیروها از نزدیکترین ایستگاه در خیابان سجاد شهر بیرجند، به محل حادثه اعزام شدند.

حسینی افزود: شدت آتش سوزی به حدی بود که فرمانده عملیات درخواست نیروی کمکی کرد و بلافاصله از ۵ ایستگاه دیگر نیروها به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: ۲۰ نیروی آتش‌نشان با ۶ دستگاه خودروی سنگین، یک دستگاه بالابر و دو دستگاه تانکر آبرسان پشتیبان، کار اطفای حریق را از چهار نقطه شروع کردند و حریق را در ۵۸ دقیقه خاموش کردند اما به دلیل استفاده از مصالح کاذب در ساخت تالار، تمام فضای داخلی آن و صندلی ها به طور کامل در آتش سوخت.

خبر جدید  برگزاری مرحله عملی مسابقات علمی هنرستانها

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری بیرجند با بیان اینکه کارشناسان این سازمان در حال بررسی علت حریق هستند افزود: متاسفانه این سالن حداقل تجهیزات ایمنی را نداشت و سازه های چوبی و سقف کاذب سالن، شدت حریق را گسترش داد.

حسینی افزود: اگر سازه این سالن مناسب بود و مقاوم ساخته می‌شد حریق به این شدت گسترش نمی‌یافت و کمتر آسیب می دید.

خبر جدید  اولین استارت‌آپ ‌ویکند تخصصی کشاورزی و صنایع وابسته در جنوب کشور

معاون‌عملیات سازمان آتش‌نشانی شهرداری بیرجند هم گفت: این دومین حریق بزرگ پس از آتش‌سوزی فروشگاه اتکای بیرجند است که با کمک ۵ تیم عملیاتی مهار شد.

میری افزود: یکی از عواملی که باعث گسترش حریق شد میزان بار اشتعال بود و چون در سالن چوب زیاد به کار رفته بود و بار اشتعال زیاد بود حریق گسترش یافت.

آتش سوزی

معاون پیشگیری سازمان آتش نشانی شهرداری بیرجند هم گفت: تالار علامه فرزان بیرجند، حداقل تجهیزات ایمنی را نداشت.

سلمانی افزود: در دو سال گذشته بیش از ۷۰ اداره در بیرجند به لحاظ ایمنی بازرسی شده اند و اخطارها و هشدارهای لازم در خصوص نداشتن تجهیزات ایمنی و سیستم های اعلام و اطفای حریق به آنها داده شده است.

خبر جدید  آغاز رزمایش سپاهیان محمد رسولالله در عرصه جهادی در مهرستان

وی گفت: متاسفانه به جز تعداد محدودی از ادارات، بقیه به هشدارها توجه نکرده و تاکنون نسبت به رفع نواقص ایمنی اقدام نکرده اند.

تالار علامه فرزان یکی از بزرگترین آمفی تئاترهای شهر بیرجند و متعلق به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان جنوبی است.

آتش سوزی

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب