کد خبر:34708 | 11:09:44 - جمعه 15 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جشنواره ملی مجسمه‌های نمکی تالاب «کجی» نمکزار خراسان جنوبی برگزار می‌شود
جشنواره ملی مجسمه‌های نمکی تالاب «کجی» نمکزار خراسان جنوبی برگزار می‌شود
معاون امور هنری و سینمایی ارشاد استان خراسان جنوبی گفت: دومین جشنواره ملی مجسمه‌های نمکی تالاب «کجی» نمکزار خراسان جنوبی فروردین سال آینده برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند،سید علی زمزم شامگاه پنجشنبه در نشست بررسی آثار رسیده به این جشنواره اظهار داشت: این جشنواره پس از یک وقفه یک ساله که به دلیل خشکسالی و خشک شدن تالاب برگزار نشد که خوشبختانه با بارشهای اخیر در نهبندان و آبگیری این تالاب، این رخداد فرهنگی برگزار میشود.

وی با اشاره به اینکه ۱۱۸ اثر در قالب ۹۰ گروه از ۱۷ استان به دبیرخانه دومین جشنواره ملی مجسمههای نمکی تالاب کجی استان ارسال شده است گفت: این گروهها در مرحله پایانی و در بخش مسابقه این جشنواره با یکدیگر به رقابت میپردازند.

خبر جدید  ۲۷ خانه ورزش روستایی در خراسان جنوبی تجهیز می‌شود

معاون امور هنری و سینمایی ارشاد استان خراسان جنوبی افزود: از این تعداد در نهایت ۲۵ گروه برای داوری نهایی انتخاب شده که در فروردینماه سال آینده با حضور استادان برجسته هنرهای تجسمی کشور در بخش مجسمهسازی با یکدیگر رقابت میکنند.

زمزم بیان کرد: در این جشنواره سه داور کشوری طاهر شیخ الحکمایی، هادی عرب نرمی و محمد بهرامی طرحها را داوری میکنند.

خبر جدید  ‌خادمان حرم رضوی در محروم‌ترین روستای خراسان جنوبی / استقبال از کاروان خورشید در گرمای ۴۵ درجه‌

وی اظهار داشت: بر اساس رأی هیئت داوران طرحهای ابوالفضل روانبخش، حدیثه رنجبر و مهدی هاشمی از خراسان جنوبی، آتنا ظهیری، احسان گرمسیری، احمد سلیمانی، امین مهرآفرین، بهزاد آقاپورنهر، رضا یوسفی، علیرضا پویایی مهر، محمدجواد جعفری، مریم ابراهیمی و مرضیه کریمی از تهران، اردشیر محرابی از همدان، امیرحسین کولیوند از لرستان، بهمن چگنی، فاطمه زمانیکیا و پریا تاجیک از البرز، سعید محمودی از یزد، مجتبی دهش از کرمان، مرتضی دستجردی، هادی پیروی و مصطفی محسنی از خراسان رضوی، مرضیه دربانیان از سمنان و ضرغام فتحعلیزاده از آذربایجان شرقیبهبخش پایانی و مرحله حضوری جشنواره راه یافته است.

خبر جدید  ۶۰ میلیون تومان کمک‌ نقدی برای سیل‌ز‌دگان در خراسان جنوبی جمع‌آوری شد‌

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل ارشاد استان خراسان جنوبی بیان کرد: علاوه بر ۲۵ گروه منتخب، ۵ گروه از برگزیدگان دورههای قبل جشنواره نیز در بخش رقابتی دعوت خواهند شد.

وی بیان کرد: ۲۴ و۲۳ فروردینماه سال آینده مرحله حضوری و اختتامیه جشنواره برگزار میشودافزود: هر هنرمند میتواند در مرحله نهایی یک نفر را به عنوان دستیار معرفی و همراه داشته باشد.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)



داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب