کد خبر:79 | 9:46:13 - پنج‌شنبه 28 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جذب ۲۴ درخواست سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در خراسان‌جنوبی
جذب ۲۴ درخواست سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در خراسان‌جنوبی
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبی در حوزه جذب سرمایه‌گذاری خارجی در استان گفت: در این راستا ۲۴ درخواست سرمایه‌گذاری از جمله ۱۳ درخواست سرمایه‌گذاری خارجی و ۱۱ درخواست سرمایه‌گذاری داخلی مصوب شده است. شعار سال: عیسی جعفری‌گیو صبح امروز در نشست خبری شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت امور اقتصادی و دارایی اظهارداشت: شعار دولت دوازدهم […]

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبی در حوزه جذب سرمایه‌گذاری خارجی در استان گفت: در این راستا ۲۴ درخواست سرمایه‌گذاری از جمله ۱۳ درخواست سرمایه‌گذاری خارجی و ۱۱ درخواست سرمایه‌گذاری داخلی مصوب شده است.

شعار سالعیسی جعفری‌گیو صبح امروز در نشست خبری شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت امور اقتصادی و دارایی اظهارداشت: شعار دولت دوازدهم برای انتخابات بحث شفاف‌سازی در تمام حوزه‌ها از جمله حوزه اقتصادی بوده است.

وی با اشاره به تعدد نهادهای نظارتی در نظام جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: کشورهایی که نهادها و نیروهای نظارتی کمی دارند به بهترین نحو از رسانه‌ها استفاده کرده‌اند و هرگونه تخلف در زیر ذره‌بین رسانه‌ها قرار می‌گیرد بنابراین رسانه‌های می‌توانند در اطلاع‌رسانی به جامعه و سالم‌سازی محیط اداری بسیار مؤثر باشند و اگر دستگاه‌های اجرایی رسانه‌ها را محرم بدانند می‌توان در نهادها نظارتی کاسته شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه نقدهای سازنده می‌تواند سبب شکوفایی مجموعه شود، افزود: هیچ چیز نباید مخفی باشد و مردم بتوانند آمار را تجزیه و تحلیل نمایند و براساس نقد کنند.

جعفری‌گیو یادآور شد: یکی از مواردی که دولت دوازدهم بعد از روی کار آمدن آن را سرلوحه کار خود قرار داده، تسهیل ازدواج بوده که در این راستا در ۱۰۰ روز نخست فعالیت دولت دوازدهم طرح ضربتی تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج در بانک‌های تابعه وزارت اقتصاد و دارایی بوده که در این مدت ۵۲۰ هزار فقره وام به مبلغ ۵ هزار و ۴۰۰ میلیون ریال به متقاضیان در سطح کشور پرداخت شده است.

وی ادامه داد: میانگین پرداختی تسهیلات ازدواج در این طرح در خراسان‌جنوبی از میانگین کشوری بیشتر بوده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه یکی دیگر از اقدامات دولت دوازدهم توجه به موضوع شفاف‌سازی مالی بوده است، گفت: در این راستا سامانه مدیریت بهینه‌یاب و خزانه‌داری الکترونیک راه‌اندازی شده و همچنین بودجه‌ریزی عملیاتی نیز سال آینده راه‌اندازی می‌شود.

*انسداد ۱۵۰ هزار حساب با اجرای طرحخزانه‌داری الکترونیک/ کاهش ده درصدی نرخ سود اوراق خزانه اسلامی

جعفری‌گیو اضافه کرد: با اجرای طرح خزانه‌داری الکترونیک در کشور ۱۵۰ هزار حساب مسدود و به بانک مرکزی منتقل و ورود و خروج حساب قابل رصد است.

خبر جدید  اعزام بیش از 200 گروه جهادی به مناطق محروم/ خدمت 13هزار نفر در شیفت ایثار بسیج کارگری

وی در بحث تأمین سرمایه ارزان گفت: در همین راستا نرخ سود اوراق خزانه اسلامی از ۲۵ درصد به ۱۵ درصد کاهش یافته است.

*جذب۲۸.۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در ۱۰۰ روز نخست فعالیت دولت دوازدهم

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه جذب سرمایه‌گذاری خارجی مورد تأکید رهبری و دولت بوده که می‌تواند رونق تولید، صادرات و واردات را در بر داشته باشد، تصریح کرد: در ۱۰۰ روز نخست فعالیت دولت دوازدهم میزان ۲۸٫۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی مصوب در کشور داشته‌ایم و برای سال جاری نیز پیش‌بینی شده ۵۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی جذب شود که در خراسان‌جنوبی رقمی که تعیین شده در حال تحقق است.

جعفری‌گیو افزود: در زمینه مبارزه با قاچاق سازمان امور گمرکی کشور ۱۵ دستگاه ایکس تریل را به تجهیزات گمرکات کشور اضافه کرد و این امر سبب شده در حال حاضر رتبه ایران در بحث مبارزه با قاچاق کالا در سطح دنیا دوم و در بحث کشف مواد رتبه نخست را داشته باشد.

وی به موضوع اشتغال و اهمیت آن به سبب نامگذاری سال با عنوان سال اقتصاد مقاومتی اشتغال و تولید اشاره کرد و گفت: در همین راستا به دولت تکلیف شده که یک‌میلیون شغل جدید ایجاد نماید و به همین منظور ۱٫۵ میلیارد دلار تسهیلات از صندوق توسعه ملی برای ایجاد شغل‌های جدید و ۲۰ میلیارد تومان برای توسعه پایدار اشتغال در کشور اختصاص یابد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در راستای شفاف‌سازی مالی سامانه تحت عنوان بدهی‌ها و مطالبات دولت راه‌اندازی شده است، یادآور شد: این سامانه در خراسان‌جنوبی نیز فعال شده و متولی آن اداره کل امور اقتصاد و دارایی استان بوده که آموزش‌های لازم به کارشناسان در این حوزه داده شده است.

*کاهش ۳۲ هزار میلیاردی بدهی‌های دولت در سه‌ماهه دوم سال جاری

جعفری‌گیو ادامه داد: قانون‌گذار موظف کرده تا گزارشات این سامانه به صورت جامع هر سه ماه یکبار ارائه شود که در سطح کشور آمار نشان می‌دهد در سه ماهه دوم امسال نسبت به سه ماهه نخست امسال بدهی‌های دولت ۳۲ هزار میلیارد تومان کاهش یافته است.

خبر جدید  افزایش 90 درصد شاخص فرابورس ایران

وی به بحث التزام به کاهش نرخ سود اشاره کرد و گفت: از تاریخ ۱۱ شهریورماه سال جاری براساس مصوبه شورای پول و اعتبار با هدف سوق دادن نقدینگی به بخش تولید نرخ سود بانکی کاهش یافت.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در زمینه پوشش بیمه‌ای در دولت یازدهم و دوازدهم اقدامات خوبی صورت گرفته است، اضافه کرد: در این دولت پوشش ریسک‌های بزرگ وجود داشته است.

جعفری‌گیو یکی از پروژه‌های اولویت‌دار اقتصاد مقاومتی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان را خزانه‌داری الکترونیک دانست و افزود: در این راستا شناسایی و مستندسازی فرآیندهای موجود خزانه معین استان، استانداردسازی فرم‌های عملیات مالی خزانه معین استان، ساماندهی حساب‌های پرداخت دستگاه‌های اجرایی استان، تجمیع حساب‌های خزانه معین استان به صورت ۱۰۰ درصد و پیاده‌سازی سامانه هوشمند گزارشگری بانکی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه پروژه مولدسازی و مدیریت دارایی‌های دولت از دیگر پروژه‌های اولیت‌دار این اداره کل است، یادآور شد: ساماندهی اموال غیرمنقول تمام دستگاه‌های اجرایی استان(۷۰ درصد از ۹۰ درصد پیش‌بینی شده برای سال جاری)، ساماندهی اموال غیرمصرفی تمامی دستگاه‌های اجرایی، ساماندهی خودروهای دولتی در استان و توسعه و استقرار سامانه‌های اطلاعاتی و مکانیزه، شناسایی و مستندسازی اموال غیرمنقول دولتی و آموزش کارشناسان و مسؤولین مالی استان در مورد استفاده از سامانه‌های مدیریت اموال دولتی در راستای اجرای این پروژه انجام می‌گیرد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبی ادامه داد: توسعه و استقرار نظام مدیریت بدهی‌ها و تعهدات عمومی دولت از دیگر پروژه‌های اولویت‌دار این اداره کل بوده که در این زمینه استقرار و پیاده‌سازی و بهره‌برداری از سامانه گزارشگری در استان و دریافت، بازبینی و ارسال گزارش بدهی‌های و مطالبات دستگاه‌های اجرایی مستقر در استان انجام می‌شود.

جعفری گیو یکی دیگر از پروژه‌های اولویت‌دار اقتصاد مقاومتی اداره کل امور اقتصادی استان را پروژه عملیاتی کردن مقررات و بهبود ۱۰ پله‌ای استان در سهولت انجام کسب و کار عنوان کرد و یادآور شد: همچنین طراحی سازوکارهای عملیاتی کردن مقررات و بهبود شاخص‌های رقابت‌پذیری اقتصاد ایران و جذب سرمایه‌گذاری خارجی از دیگر پروژه‌ها بوده است.

*جذب ۲۴ درخواست سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در خراسان‌جنوبی

وی در حوزه جذب سرمایه‌گذاری خارجی در استان گفت: در این راستا ۲۴ درخواست سرمایه‌گذاری از جمله ۱۳ درخواست سرمایه‌گذاری خارجی و ۱۱ درخواست سرمایه‌گذاری داخلی که خود شامل ۱۷ درخواست در حوزه انرژی‌های نو و هفت درخواست در زمینه خدمات، صنعت، معدن، کشاورزی و آب و فاضلاب بررسی شده و جذب سرمایه‌گذاری خارجی مصوب استان در ۹ ماهه سال جاری حدود ۵۸۰ میلیون دلار و میزان سرمایه‌گذاری وارده ۷٫۵ میلیون دلار از ابتدای امسال تاکنون بوده است.

خبر جدید  مسئولان برای افزایش ظرفیت درآمدزایی صنایع دستی استان خراسان جنوبی تلاش کنند

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه مجموع مبلغ سرمایه‌گذاری خارجی مصوب در استان با میزان سرمایه‌گذاری ۷۵۶ میلیون دلار برای تعداد ۱۲ پروژه بوده است، افزود: مبلغ سرمایه‌گذاری خارجی وارده و جذب شده در استان با میزان سرمایه‌گذاری ۵۵ میلیون دلار برای تعداد شش پروژه بوده است.

جعفری‌گیو به خلاصه وضعیت اعتبارات استان در سال جاری تا چهارم دی‌ماه جاری اشاره کرد و یادآور شد: میزان اعتبارات تملک و دارایی سرمایه‌ای که خود شامل ۰٫۲۷ درصد مالیات بر ارزش افزوده، سه درصد نفت و ردیف‌ها و تبصره‌های تملک می‌شود در مجموع مصوب قانون ۵ میلیون و ۹۷۶ هزار و ۳۴۰ میلیون ریال با دریافتی ۲۰۵ هزار و ۷۰۶ میلیون ریال و پرداختی ۷۸ هزار و ۲۰۳ میلیون ریال بوده است.

وی با اشاره به تسهیلات پرداختی به بخش‌های مختلف اقتصادی طی هشت ماهه امسال گفت: این میزان تسهیلات در بخش‌های بازرگانی، صنعت و معدن، کشاورزی، مسکن و ساختمان، خدمات و سایر موارد در مجموع طی هشت ماهه امسال ۱۲ میلیون و ۲۱۹ هزار و ۷۳۹ میلیون ریال بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ درصد رشد داشته است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبی به تسهیلات قرض‌الحسنه پرداختی طی هشت ماهه امسال در استان اشاره و خاطرنشان کرد: مجموع این تسهیلات در زیربخش‌های ازدواج، مشاغل خانگی، خوداشتغالی و سایر موارد یک‌میلیون و ۶۰۳ هزار و ۳۷۹ میلیون ریال بوده است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری فارس ، تاریخ انتشار ۶دی ۹۶، کدمطلب:۱۳۹۶۱۰۰۶۰۰۰۹۷۲، www.farsnews.com

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب