خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
18/02/28 13:29
شناسه خبر : 3532

ثبت نام بیش از ۴ هزار نفر از موسسات قرآنی خراسان‌جنوبی در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن

گروه فعالیت‌های قرآنی- رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی گفت: ۴۷۰۳ نفر از طریق مؤسسات و مراکز قرآنی در شانزدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم ثبت‌نام کردند. حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی عباسی، رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان‌جنوبی، اظهار […] ...

گروه فعالیت‌های قرآنی- رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی گفت: ۴۷۰۳ نفر از طریق مؤسسات و مراکز قرآنی در شانزدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم ثبت‌نام کردند.

حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی عباسی، رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: آزمون کتبی شانزدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم به‌ صورت همزمان و سراسری، در ۱۰ اسفندماه برگزار خواهد شد.

وی افزود: حوزه آزمون شفاهی نیز در شهرستان بیرجند آستان مبارک شهدای باقربه در نظر گرفته شده است.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی ادامه داد: خراسان‌جنوبی با بیش از ۶ هزار و ۶۰۰ نفر ثبت‌نام کننده در شانزدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم نسبت به جمعیت، در کل کشور پیشگام است.

خبر جدید  افتتاح ساختمان پژوهشی مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی

عباسی بیان کرد: شهرستان نهبندان بر اساس شاخص جمعیت رتبه اول و سرایان و طبس در رتبه‌های دوم و سوم ثبت‌نام‌کنندگان آزمون سراسری قرآن قرار دارند.

وی با اشاره به برگزاری شانزدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم، بیان کرد: در خراسان‌جنوبی بیشترین تعداد ثبت‌نام‌شده در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم مربوط به شهرستان بیرجند با ۲۴۰۰ است.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی افزود: در این راستا پس از شهرستان بیرجند شهرستان طبس با ۸۹۳ نفر و قاینات با ۷۵۷ نفر بیشترین تعداد ثبت‌نام‌کنندگان را به خود اختصاص دادند.

خبر جدید  افتتاح بیمارستان تخصصی میلاد تا میلاد در اسدیه

عباسی با بیان اینکه بر اساس نوع قرآن‌آموزان بیشترین ثبت‌نام از مؤسسات انجام شده است، تصریح کرد: در حوزه مؤسسات ۴۷۰۳ نفر از طریق مؤسسات قرآنی در این آزمون ثبت‌نام کردند.

وی با بیان اینکه  از این تعداد ۳۵۳۹ نفر خانم و ۱۱۶۴ نفر آقا هستند، افزود: در حوزه بقاع متبرکه نیز یک هزار و ۵۶ نفر در این مسابقات شرکت کردند.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه ۴۵۲ نفر از مراکز اصلاح و تربیت در این مسابقات شرکت کردند، خاطرنشان کرد: ۵۶ نفر نیز از طریق مساجد، کانون‌های فرهنگی و هنری، حسینیه‌ها و تکایا ثبت‌نام کرده‌اند.

خبر جدید  برکت خانه مادری

عباسی افزود: ۲۹ نفر در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، ۷۶ نفر از طریق مدارس و دارالقرآن‌های آموزش و پرورش، ۳۲ نفر از طریق پایگاه‌های بسیج مردمی، پنج نفر از مراکز نظامی و انتظامی و ۵۵ نفر از حوزه‌های علمیه ثبت‌نام کرده‌اند.

وی تصریح کرد: بدون احتساب جمعیت بیرجند با ۲۴۰۰ نفر، طبس با ۸۹۳ نفر و قائنات با ۷۵۷ نفر بیشترین ثبت‌نام کننده در آزمون را داشته است.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: بر اساس نوع قرآن‌آموزان ۴۷۰۳ نفر از طریق مؤسسات قرآنی و ۱۰۵۶ نفر از طریق  بقاع متبرکه در این آزمون ثبت‌نام کرده‌اند.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)