کد خبر:3532 | 13:29:16 - چهارشنبه 28 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ثبت نام بیش از ۴ هزار نفر از موسسات قرآنی خراسان‌جنوبی در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن
ثبت نام بیش از ۴ هزار نفر از موسسات قرآنی خراسان‌جنوبی در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن
گروه فعالیت‌های قرآنی- رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی گفت: ۴۷۰۳ نفر از طریق مؤسسات و مراکز قرآنی در شانزدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم ثبت‌نام کردند. حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی عباسی، رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان‌جنوبی، اظهار […]

گروه فعالیت‌های قرآنی- رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی گفت: ۴۷۰۳ نفر از طریق مؤسسات و مراکز قرآنی در شانزدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم ثبت‌نام کردند.

حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی عباسی، رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: آزمون کتبی شانزدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم به‌ صورت همزمان و سراسری، در ۱۰ اسفندماه برگزار خواهد شد.

وی افزود: حوزه آزمون شفاهی نیز در شهرستان بیرجند آستان مبارک شهدای باقربه در نظر گرفته شده است.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی ادامه داد: خراسان‌جنوبی با بیش از ۶ هزار و ۶۰۰ نفر ثبت‌نام کننده در شانزدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم نسبت به جمعیت، در کل کشور پیشگام است.

خبر جدید  عشایر در دامان طبیعت بشرویه

عباسی بیان کرد: شهرستان نهبندان بر اساس شاخص جمعیت رتبه اول و سرایان و طبس در رتبه‌های دوم و سوم ثبت‌نام‌کنندگان آزمون سراسری قرآن قرار دارند.

وی با اشاره به برگزاری شانزدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم، بیان کرد: در خراسان‌جنوبی بیشترین تعداد ثبت‌نام‌شده در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم مربوط به شهرستان بیرجند با ۲۴۰۰ است.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی افزود: در این راستا پس از شهرستان بیرجند شهرستان طبس با ۸۹۳ نفر و قاینات با ۷۵۷ نفر بیشترین تعداد ثبت‌نام‌کنندگان را به خود اختصاص دادند.

خبر جدید  مجموعه خبری بخش 20 شبکه خاوران - 6 شهریور

عباسی با بیان اینکه بر اساس نوع قرآن‌آموزان بیشترین ثبت‌نام از مؤسسات انجام شده است، تصریح کرد: در حوزه مؤسسات ۴۷۰۳ نفر از طریق مؤسسات قرآنی در این آزمون ثبت‌نام کردند.

وی با بیان اینکه  از این تعداد ۳۵۳۹ نفر خانم و ۱۱۶۴ نفر آقا هستند، افزود: در حوزه بقاع متبرکه نیز یک هزار و ۵۶ نفر در این مسابقات شرکت کردند.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه ۴۵۲ نفر از مراکز اصلاح و تربیت در این مسابقات شرکت کردند، خاطرنشان کرد: ۵۶ نفر نیز از طریق مساجد، کانون‌های فرهنگی و هنری، حسینیه‌ها و تکایا ثبت‌نام کرده‌اند.

خبر جدید  وجود ۲۹ مدرسه شاهد در خراسان جنوبی/مدارس شاهد نماد فرهنگ شهادت

عباسی افزود: ۲۹ نفر در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، ۷۶ نفر از طریق مدارس و دارالقرآن‌های آموزش و پرورش، ۳۲ نفر از طریق پایگاه‌های بسیج مردمی، پنج نفر از مراکز نظامی و انتظامی و ۵۵ نفر از حوزه‌های علمیه ثبت‌نام کرده‌اند.

وی تصریح کرد: بدون احتساب جمعیت بیرجند با ۲۴۰۰ نفر، طبس با ۸۹۳ نفر و قائنات با ۷۵۷ نفر بیشترین ثبت‌نام کننده در آزمون را داشته است.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: بر اساس نوع قرآن‌آموزان ۴۷۰۳ نفر از طریق مؤسسات قرآنی و ۱۰۵۶ نفر از طریق  بقاع متبرکه در این آزمون ثبت‌نام کرده‌اند.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)



داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب