کد خبر:721 | 14:54:37 - شنبه 3 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تکمیل مجتمع فرهنگی هنری بشرویه در اولویت است
تکمیل مجتمع فرهنگی هنری بشرویه در اولویت است
به گزارش خبرنگار مهر، احمد محبی ظهر شنبه در جلسه تودیع و معارفه رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بشرویه با اشاره به برگزاری جشنواره سی و ششمین فیلم فجر استان اظهار داشت: در این جشنواره ۱۶ فیلم به استان ما اختصاص داده شد. وی بیان کرد: فرهنگ و ارشاد اسلامی به دلیل وظیفه سنگین خود […]

به گزارش خبرنگار مهر، احمد محبی ظهر شنبه در جلسه تودیع و معارفه رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بشرویه با اشاره به برگزاری جشنواره سی و ششمین فیلم فجر استان اظهار داشت: در این جشنواره ۱۶ فیلم به استان ما اختصاص داده شد.

وی بیان کرد: فرهنگ و ارشاد اسلامی به دلیل وظیفه سنگین خود در هر منطقه از جایگاه و اهمیت بسیاری برخوردار است و مقام معظم رهبری تمام جلسات شورای فرهنگ عمومی کشور را رصد می کنند و به همین جهت دارای اهمیت بسیار بوده و ظرفیت های شناسایی شده در این جلسات تقویت می شوند.

محبی اظهار داشت: در استان تعداد ۵۸۳ کانون فرهنگی در مساجد وجود دارد و ۱۵۹ هزار نفر با این کانون ها در ارتباط هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: اولویت اصلی ما در شهرستان بشرویه تکمیل ساختمان اداری این نهاد و سالن آمفی تئاتر آن است.

خبر جدید  ورود 398 معلم جدید به مدارس خراسان جنوبي

وی افزود: در صورت کمک فرماندار و تکمیل ساختمان اداری و سالن آمفی تئاتر فرهنگ و ارشاد بشرویه ما نیز ظرف مدت یک ماه تجهیزات آن را تکمیل و آماده بهره برداری هنرمندان خواهیم کرد.

محبی همچنین خواستار واگذاری مجدد قطعه از زمین مجتمع فرهنگی هنری این شهرستان شد و گفت: در حال حاضر در فرهنگ و ارشاد اسلامی بشرویه یک نیرو استخدام شده و در اولین فرصت سایر نیروها را نیز جذب خواهیم کرد.

وی گفت: برای برگزاری جشنواره ها در مراکز شهرستان ها نیز آمادگی لازم را داریم و با تکمیل ساختمان فرهنگ و ارشاد در بشرویه این امر را نیز دنبال خواهیم کرد.

امام جمعه شهرستان بشرویه نیز خواستار تکمیل هرچه سریعتر سالن آمفی تئاتر این شهرستان شد و گفت: ارشاد اسلامی نهادی است که تمامی امور فرهنگی و مذهبی را در برگرفته و به همین دلیل از جایگاه ویژه ای برخورداراست.

خبر جدید  اعطای مجوز به اقامتگاه های بوم گردی بر اساس ظرفیت های منطقه باشد

حجت الاسلام و المسلمین محمد شمس الدین بیان کرد: ارشاد اسلامی وظیفه دارد تا در مقابل برخی برخوردهای نامناسب با اهل هنر و فرهنگ بایستد و از آنان به طور جدی حمایت کند.

وی افزود: توهین به هنرمندان و خبرنگاران در شان مسئولان نیست و نباید این فعالان در این عرصه ها را برده و یا بی سواد دانست.

حجت الاسلام شمس الدین اظهار داشت: حرکت استاندار اصفهان در عزل فرماندار گلپایگان به دلیل بی احترامی و توهین به خبرنگار آن شهر بسیار ستودنی بود.

امام جمعه شهرستان بشرویه بیان کرد: فرهنگ در بین نسل ها و شهرهای مختلف متفاوت است اما در بشرویه به دلیل اینکه به شهر دارالمومنین معروف بوده و دارای فرهنگ مذهبی غنی است باید در جهت حفظ هرچه بیشتر این فرهنگ تلاش کرد.

وی خواستار تقویت کانون های فرهنگی مساجد شد و افزود: تقویت این بخش می توانند کمک شایان توجهی به حفظ فرهنگ مذهبی شهر کند.

خبر جدید  اعلام خاموشی های اضطراری برق امروز، هفتم مرداد

حجت الاسلام شمس الدین همچنین با اشاره به جمعیت بالای این شهرستان گفت: با توجه به جمعیت بالای بشرویه نیاز به وجود سالن آمفی تئاتر در این شهرستان بیش از پیش احساس می شود لذا باید هرچه سریعتر ساختمان نیمه تمام سالن آمفی تئاتر بشرویه تکمیل شود.

علیرضا زمان زاده فرماندار شهرستان بشرویه نیز در این جلسه بیان کرد: وجود ادبیان و بزرگانی در حوزه علم و فرهنگ در تاریخ این شهرستان نشان از غنی بودن سابقه فرهنگی و هنری بشرویه دارد.

وی افزود: فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان می تواند در زمینه تقویت فرهنگ و هنر بشرویه بسیار موثر واقع شود.

درپایان این جلسه از زحمات عباس سنگچولی رئیس سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی بشرویه قدردانی و علیررضا پوررفعتی به عنوان رئیس جدید این نهاد در شهرستان معرفی شد.

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب