کد خبر:44089 | 10:42:30 - جمعه 11 دسامبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تأمین سوخت معدن کاران خراسان‌جنوبی تسهیل شود
تأمین سوخت معدن کاران خراسان‌جنوبی تسهیل شود
تسهیل در تامین سوخت معدن کاران خراسان جنوبی از جمله موارد مطرح شده در کمیته کارشناسی شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خراسان‌جنوبی بود.

شعار سال: احمد پروین نائب رئیس خانه معدن خراسان‌جنوبی صبح پنج شنبه در کمیته کارشناسی شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: متأسفانه معدن‌کاران خراسان‌جنوبی به ویژه در شهرستان نهبندان برای تأمین سوخت گرفتار بروکراسی اداری شده‌اند.

وی با بیان اینکه درخواست سوخت را معدن کاران باید هر ماه ارائه دهند، اظهار کرد: این در حالی است که در شرایط کرونایی و در بستر دولت الکترونیک می‌توان بسیاری از کار‌ها را سهل‌تر و آسان‌تر انجام داد.

معدن کاران گرفتار بروکراسی اداری شده‌اند

نائب رئیس خانه معدن خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: نباید به واسطه دغدغه‌هایی، چون قاچاق سوخت یک معدن کار مورد اعتماد و شناخته شده را برای تأمین سوخت مورد نیازش درگیر بروکراسی‌های زمان بر و سخت اداری کرد.

پروین ادامه‌داد: متأسفانه وقتی که یک معدن کار ماشین آلات جدید می‌خرد مدت زمان زیادی طول می‌کشد که سوخت مورد نیاز این ماشین آلات تأمین شود.

خبر جدید  در گذشت استاد «عیسی رستمی» نوازنده دوتار

وی یادآور شد: بسیاری از معدن‌کاران بیان می‌کنند که اگر سوخت مورد نیاز آنان تأمین شود اقدام به خرید ماشین آلات جدید می‌کنند.

نائب رئیس خانه معدن خراسان‌جنوبی گفت: اگر سازمان صنعت و معدن، تجارت و شرکت پخش فراورده‌های نفتی با همکاری هم شرایطی را فراهم کنند که معدن کاران درخواست سوخت را هر سه ماه یک بار ارائه دهند بسیار ارزشمند است.

معادن شناخته شده و فعال و معادن تازه کار تفکیک شوند

مهدی تقریبی رئیس اداره صنایع معدنی اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه اظهار کرد: یکی از اقداماتی که برای تأمین سوخت معادن باید انجام دهیم تفکیک بین معادن شناخته شده و فعال و معادن تازه کار است.

ضرورت توجه به قاچاق معکوس از جمله موارد بیان شده توسط وی در این جلسه بود.

جعفر مزگی‌نژاد مسئول واحد مهندسی فرآورده‌های نفتی شرکت پخش فراورده‌های نفتی خراسان‌جنوبی گفت: یکی از درخواست‌های ما این است که معدن کاران جهت پیگیری درخواست تأمین سوخت خود به صورت سیستمی اقدام نمایند. اگر کار‌ها به صورت سیستمی پیگیری شود، بی شک هم از حجم کار معدن کاران کاسته می‌شود و هم ما منسجم‌تر می‌توانیم به معدن کاران کمک کنیم.

خبر جدید  در پرداخت حقوق و مزایای پرسنل شهرداری دچار مشکل هستیم +فیلم

مسئول مهندسی فرآورده‌های نفتی شرکت پخش فراورده‌های نفتی خراسان‌جنوبی با اشاره به میزان سوخت اختصاص یافته به معادن استان در سال گذشته بیان کرد: باید میزان سهمیه تخصیصی به معادن و سایر واحد‌های صنعتی با میزان تولید آنان متناسب باشد.

وی گفت: در صورت تأیید افزایش شیفت کاری و ماشین آلات معدن، بی شک شرکت پخش فرآورده‌های نفتی این امر را در تخصیص سوخت مورد نیاز آن واحد لحاظ خواهد کرد.

سهمیه نفت به معادن بر اساس میزان تولید آنان اختصاص یابد

مسئول مهندسی فرآورده‌های نفتی شرکت پخش فراورده‌های نفتی خراسان جنوبی افزود: سهمیه نفت به معادن و واحد‌های تولیدی بر اساس میزان تولید آنان باید اختصاص یابد.

خبر جدید  منابع اشتغال روستایی شش هزار میلیارد افزایش یافت

مزکی نژاد گفت: جهت تخصیص سوخت معدن کاران باید لیست ماشین آلات خود را ابتدای هر سال ارائه دهند و در صورت عدم تغییر نیازی به ارائه لیست مجدد در طول سال نیست و فرم آمار تولید سه ماهه نیز توسط متقاضی تکمیل و به تأیید سازمان صمت رسیده باشد.

وی بیان کرد: هر چند خواست ما براین است که معدن کاران درخواست تأمین سوخت خود را هر سه ماه یک بار ارائه دهند، ولی بحث ارائه درخواست تأمین سوخت در هر ماه در سطح کشوری تصویب شده است و در اختیار استان نیست.

در پایان جلسه پیشنهاداتی جهت تسهیل روند تخصیص سوخت، مصوب شد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از مهر، تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۹، کد خبر:۵۰۹۲۲۶۲، mehrnews.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب