کد خبر:34787 | 9:54:44 - یکشنبه 17 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بیش از ۴۷ میلیارد تومان کمک فنی اعتباری در خراسان جنوبی مصوب شد
بیش از ۴۷ میلیارد تومان کمک فنی اعتباری در خراسان جنوبی مصوب شد
بیرجند – ایرنا – رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی گفت: بیش از ۴۷ میلیارد تومان کمک فنی و اعتباری از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۷ برای سه بخش کشاورزی، صنعت و معدن و میراث فرهنگی استان به تصویب رسید.

به گزارش ایرنا محمد هادی آرین روز شنبه در حاشیه نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران افزود: در این جلسه برای اعتبارات جزء ۷۶ ردیف ۵۵۰ هزار تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۷ تصمیم گیری شد.
وی گفت: در این تبصره مقرر شده ۲۰ درصد اعتبارات استان ها در قالب کمک های فنی و اعتباری به صورت متمرکز اختصاص یابد تا در طرح های اشتغال زایی مورد استفاده قرار گیرد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی اظهار داشت: این اعتبارات برای سه حوزه کشاورزی، صنعت و معدن و میراث فرهنگی در نظر گرفته شده که براساس تصمیم شورای برنامه ریزی و توسعه استان، کشاورزی و صنعت و معدن هر کدام ۴۰ درصد و میراث فرهنگی ۲۰ درصد این اعتبارات را دریافت خواهند کرد.
وی با بیان اینکه در قالب این اعتبارات ۵۰ درصد سود تسهیلات پرداختی به متقاضیان از سوی دولت پرداخت می شود تصریح کرد: از مجموع اعتباراتی که برای استان اختصاص یافته ۴۷ میلیارد و ۳۴۲ میلیون تومان با کمک بانک های عامل در راستای توسعه طرح های اشتغالزایی سه حوزه کشاورزی، صنعت و معدن و میراث فرهنگی پرداخت می شود.
آرین گفت: از این میزان اعتبارات، بخش کشاورزی و صنعت و معدن هر کدام ۱۹ میلیارد تومان سهم دارند و مابقی نیز در بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در قالب یارانه سود تسهیلات به متقاضیانی که طرح مصوب داشته باشند پرداخت می شود.
وی با اشاره به دستور کار دیگری از ششمین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان جنوبی در سال جاری افزود: ماده ۶۴ قانون برنامه ششم در بند «ب» تکلیفی برای همه دستگاه های اجرایی دارد که باید جز فصل یک و ۶ از مجموع اعتبارات هزینه ای خود یک درصد را به پژوهش و فناوری اختصاص دهند.
وی اظهار داشت: امسال در تبصره ۹ بند «ه» به شورای برنامه ریزی استان اختیار داده شده که یک درصد اعتبارات هزینه ای را به صورت متمرکز هزینه کند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی گفت: برخی دستگاه های اجرایی سنوات گذشته طرح هایی داشته اند که بالغ بر یک درصد هزینه پژوهش نیاز داشته اما علیرغم اثرگذاری این طرح ها به دلیل اینکه باید اعتبارات چندین دستگاه اجرایی هزینه می شد امکان انجام طرح وجود نداشت.
وی افزود: با رای موافق اعضای شورای برنامه ریزی استان، مصوب شد طرح های تصویب شده در کارگروه پژوهش از این محل اعتبار دریافت کنند تا ثمرات مثبتی برای استان داشته باشد.
آرین یادآور شد: این مصوبه به اجرایی شدن طرح هایی که بالغ بر یک درصد سهم هر دستگاه را به عنوان اعتبار نیاز دارد، کمک می کند و این گونه چندین دستگاه در یک طرح پژوهشی می توانند مشارکت داشته باشند.
همچنین در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان ۱۶ طرح از مصوبات کارگروه امور زیربنایی که توسط مدیرکل راه و شهرسازی مطرح شد با نظر مساعد اعضای این شورا به تصویب رسید.
یکی از دستور کارهای این نشست توزیع شهرستانی ۱۰ درصد اعتبارات متوازن به مبلغ ۲۱ میلیارد تومان بود که به دلیل عدم دعوت و حضور فرمانداران از دستور کار خارج و تصمیم گیری در این باره به جلسه دیگری موکول شد.
۹۸۹۳*۳۰۲۸

خبر جدید  وزش باد و رگبار پراکنده در خراسان جنوبی پیش بینی می شود


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب