کد خبر:3825 | 16:16:52 - شنبه 3 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بهره برداری بی رویه در بخش کشاورزی/لزوم ارائه آموزش های تخصصی
بهره برداری بی رویه در بخش کشاورزی/لزوم ارائه آموزش های تخصصی
به گزارش خبرنگار مهر، احمد کبیری ظهر شنبه در نشست خبری با اشاره به عضویت ۲۳۵ هزار نفر عضو حقیقی در سازمان نظام مهندسی منابع طبیعی و کشاورزی کشور اظهارکرد: همچنین در این سازمان ۹ هزار عضو حقوقی داریم.وی با بیان اینکه ۳۰ درصد اعضای حقیقی شاغل هستند، بیان کرد: از این میزان ۱۷درصد در […]

به گزارش خبرنگار مهر، احمد کبیری ظهر شنبه در نشست خبری با اشاره به عضویت ۲۳۵ هزار نفر عضو حقیقی در سازمان نظام مهندسی منابع طبیعی و کشاورزی کشور اظهارکرد: همچنین در این سازمان ۹ هزار عضو حقوقی داریم.
وی با بیان اینکه ۳۰ درصد اعضای حقیقی شاغل هستند، بیان کرد: از این میزان ۱۷درصد در بخش غیردولتی و ۱۳ درصد در بخش دولتی اشتغال پیدا کرده اند.
وی ادامه داد:۷۰ درصد دیگر اعضای نظام بیکار مطلق نیستند و انها را در فعالیت های کارشناسی دخیل کرده ایم.
وی با تاکید بر اینکه باید ارتباط نظام با بخش تولید را افزایش دهیم، گفت: در حوزه بهره برداران بخش کشاورزی تنها یک درصد تحصیلات مرتبط دارند.
کبیری با اشاره کاهش بارندگی ها و وضعیت اقلیمی فعلی کشور گفت: کشت فراسرزمینی فرصتی برای تامین بخشی از منابع مورد نیاز است که دولت تسهیل کننده این طرح است تا بخش خصوصی در این زمینه سرمایه گذاری کنند.
رئیس سازمان نظام مهندسی منابع طبیعی و کشاورزی با اشاره به اجرای قانون نظام جامع دامپروری طی چندسال اخیر در کشور بیان داشت: ظرفیت های گسترده ای در این قانون وجود دارد که باید از ان بهره گرفت.
وی با بیان اینکه در این قانون دستور العمل مراکز خدمات غیردولتی کشاورزی داده شده است، گفت: با فعال شدن این حوزه زمینه حضور بیشتر متخصصین فراهم می شود.
کبیری ایجاد شرکت های دانش بنیان را ظرفیتی برای بهره مندی از خدمات ارزان قیمت در بخش کشاورزی عنوان کرد و افزود: باید اموزش های نوین کشاورزی برای بهره برداران ارایه شود.
وی با بیان اینکه بهره برداری بی رویه همچنان در بخش کشاورزی ادامه دارد، تصریح کرد: نیاز به نیروی متخصص در جهت ارائه این اموزش ها به کشاورزان وجود دارد.
وی گفت: در ارائه این اموزش ها می توانیم دولت را کمک دهیم و در این زمینه دولت تصمیم گیرنده است.

خبر جدید  اهدای دست بافته زنان روستای تجشک به عتبات عالیات

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب