کد خبر:1223 | 7:50:06 - چهارشنبه 7 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بهره‌برداری از پروژه گازرسانی به ۲۸ روستای درمیان
بهره‌برداری از پروژه گازرسانی به ۲۸ روستای درمیان
گروه اجتماعی: همزمان با ششمین روز از دهه فجر، پروژه گازرسانی به ۲۸ روستای درمیان با حضور استاندار خراسان‌جنوبی و مسئولان استانی به بهره‌برداری رسید. به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان‌جنوبی، شب گذشته ۱۷ بهمن‌ماه، عملیات گازرسانی به ۲۸ روستای شهرستان درمیان آغاز شد. این پروژه به نمایندگی از ۲۸ روستای درمیان در روستای […]

گروه اجتماعی: همزمان با ششمین روز از دهه فجر، پروژه گازرسانی به ۲۸ روستای درمیان با حضور استاندار خراسان‌جنوبی و مسئولان استانی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان‌جنوبی، شب گذشته ۱۷ بهمن‌ماه، عملیات گازرسانی به ۲۸ روستای شهرستان درمیان آغاز شد.

این پروژه به نمایندگی از ۲۸ روستای درمیان در روستای بیدسک به بهره‌برداری رسید، احداث یک ایستگاه حفاظت کاتدیک، اجرای ۲۰۷ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع، احداث پنج ایستگاه تقلیل فشار و نصب ۲۳۰۰ علمک گاز از مشخصات این پروژه است.

۱۹۱۰۲ میلیارد ریال برای این پروژه هزینه شده است و ۲۵۶۰ خانوار از آن بهره‌مند می‌شوند.

استاندار خراسان‌جنوبی، پروژه گازرسانی به ۲۸ روستای درمیان را با حضور در خانه پدری شهید محمدحسین معمار در روستای بیدسک به بهره‌برداری رساند.

بهره‌برداری از پروژه گازرسانی به ۲۸ روستای درمیان

اشتغال، اولویت نخست دولت است

استاندار خراسان‌جنوبی در این مراسم گفت: اشتغال اولویت نخست دولت است.

محمدمهدی مروج‌الشریعه در این مراسم گفت: با زحمات تمام همکاران در شرکت گاز استان، بیش از ۱۱۷ میلیارد تومان پروژه را برای افتتاح در دهه فجر در طول چند ماه اخیر آماده کردند.

وی افزود: امروز گازرسانی به ۲۸ روستای درمیان در روستای بیدسک در منزل پدر شهید آغاز شد و این تعداد روستا از نعمت گاز برخوردار شدند.

خبر جدید  جبهه اسلام به عنوان هسته مقاومت در برابر کفر ایستادگی می کند

استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه درخواست‌های روستاها در حوزه زیرساختی است، تصریح کرد: مهم‌ترین مسئله برای این دولت و نظام در وضع فعلی، اشتغال است.

مروج‌الشریعه بیان کرد: باید تمام تلاش مسئولان در راستای بسترسازی برای اشتغال باشد.

 وی اظهار کرد: اگر زیرساخت‌ها را دیرتر انجام دهیم، اتفاقی نخواهد افتاد اما اگر به اشتغال توجه نکنیم جوانان را از دست می‌دهیم. 

استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه ما باید فکر کارآفرینی داشته باشیم، افزود: اولویت نخست دولت، اشتغال است که مشارکت مردم را می‌طلبد.

مروج‌الشریعه ادامه داد: اگر اشتغال صورت نگیرد شاهد خروج جوانان به عنوان یک ثروت از منطقه خواهیم بود. 

وی با بیان اینکه تقاضاهایی مبنی بر شهر شدن بعضی روستاها به دست ما رسید، اظهار کرد: بنیان تولید ثروت در روستا شکل می‌گیرد.

استاندار خراسان‌جنوبی ادامه داد: بخش بندی‌ها در بعضی مکان‌ها، واگرایی‌های فرهنگی نیز ایجاد کرده است.

 مروج‌الشریعه با بیان اینکه باید به فکر نگه داشت جوانان در منطقه باشیم، خاطرنشان کرد:  باید جوانان را در برابر هجمه‌های فرهنگی و شبکه‌های مجازی که تیغ دو دم است مراقبت کرد. 

وی با بیان اینکه بابد مراقبت‌های فرهنگی از دورن خانواده آغاز شود، افزود: باید فرهنگ اشتغال و کارآفرینی را از ابتدا برای فرزندان خود روشن کنیم.

خبر جدید  دامپزشکی خراسان جنوبی در خصوص مصرف خام شیر شتر هشدار داد

 بهره‌برداری از پروژه گازرسانی به ۲۸ روستای درمیان

۲۷ میلیارد تومان برای گازرسانی روستاهای درمیان هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌جنوبی گفت: ۲۷ میلیارد تومان از هزینه‌های گازرسانی مربوط به شهرستان درمیان است.

سیدمحمود هاشمی در مراسم بهره‌برداری از پروژه گازرسانی به ۲۸ روستای درمیان اظهار کرد: پروژه گازرسانی روستاهای درمیان شامل ۲۰۷ کیلومتر شبکه توزیع و تغذیه و نصب پنج ایستگاه تقلیل فشار است.

وی افزود: برای این پروژه  ۱۹ میلیارد و ۱۲۰ میلیون تومان هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌جنوبی بیان کرد: اهتمام دولت تدبیر و امید، عزم شرکت ملی گاز ایران و تلاش شرکت گاز استان باعث شد تا خدمات رسانی را به کلیه نقاط فاقد گاز به ویژه نقاط مرزی در دستور کار قرار دهیم. 

هاشمی یادآور شد: توانستیم سه پروژه گازرسانی در شهر گزیک، طبس مسینا و ۲۸ روستای درمیان را به بهره برداری رساندیم.

بهره‌برداری از پروژه گازرسانی به ۲۸ روستای درمیان

روستاهای درمیان نیازمند آبرسانی است

دهیار روستای بیدسک قهستان گفت: روستای بیدسک و روستاهای اطراف آن نیازمند آبرسانی است.

مهدی حمیدی، دهیار روستای بیدسک قهستان نیز در این مراسم اظهار کرد: در دوسال گذشته، دولت توجه زیادی به بخش قهستان داشته است. 

خبر جدید  ویزیت رایگان بیماران نیازمند در بیرجند

وی افزود: آسفالت جاده‌های روستاها، گازرسانی و آبرسانی به روستاها از اقدامات دولت تدبیر و امید بود.

دهیار روستای بیدسک قهستان با بیان اینکه روستای بیدسک از پیشینه تاریخی و فرهنگی برخوردار است، افزود: بیدسک یکی از روستاهایی است که در ۶۰ سال گذشته در آن مدرسه تاسیس شده است.

وی با تشکر از اعتدال و تلاش فرماندار در ایجاد وحدت بین تشیع و تسنن در منطقه، افزود: در زمان کوتاهی عملیات آسفالت و گازرسانی به این روستا انجام شد. 

دهیار روستای بیدسک قهستان ادامه داد:  روستاهای بیدسک، منند، آویشک و سریجان پروژه آبرسانی در آن‌ها انجام شده اما به دلیل عدم تامین اعتبار لازم ناقص مانده است.

حمیدی ادامه داد: جاده قدیمی سه راهی منصورآباد تا بیدسک و همچنین سه راهی منصورآباد تا روستای منند آسفالت نامرغوبی دارد و به دلیل عرض کم جاده، نقاط حادثه خیزی دارد. 

وی یادآور شد: همچنین جاده حدفاصل روستای بیدسک و نگینان که تردد بالایی دارد سال‌ها است که زیرسازی لازم برای آن انجام شده اما به دلیل کمبود اعتبار متوقف شده است.

زهرا حمیدی

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب