کد خبر:34658 | 11:16:34 - چهارشنبه 13 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بسته فرهنگی صنعت گردشگری استان خراسان جنوبی تدوین شود
بسته فرهنگی صنعت گردشگری استان خراسان جنوبی تدوین شود
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه توسعه گردشگری این استان نیازمند زیرساخت‌های لازم، معرفی جاذبه‌ها و آموزش‌های لازم است گفت: بسته فرهنگی صنعت گردشگری خراسان جنوبی تدوین شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محمد صادق معتمدیان شامگاه سهشنبهبا حضور در دوازدهمین نمایشگاه بینالمللی گردشگری و صنایع وابسته تهران از غرفهها استان بازدید و این نمایشگاه را در راستای معرفی ظرفیتها، پتاسیلهای حوزه گردشگری استان مثبت ارزیابی کرد.

وی صنایع دستی و گردشگری را از دیگر ظرفیتهای خراسان جنوبی برشمرد و تصریح کرد: با توجه به آثار تاریخی که در استان وجود دارد، به طور حتم گردشگری و صنایع دستی یکی از اهداف مهم توسعه در استان خراسان جنوبی خواهد بود.

استاندار خراسان جنوبی خواستار معرفی جاذبههای گردشگری و آثار و ابنیه تاریخی استان در سطح بالاتری در فضای مجازی شد و گفت: باید از فضای مجازی در حد مقدورات استفاده بهینه کرد.

معتمدیان اقدامات انجام شده در مورد گردشگری و صنایع دستی استان خراسان جنوبی را مناسب ارزیابی کرد و گفت: باید برای جذب بودجه های استانی و ملی در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری تلاش بیشتری صورت گیرد.

خبر جدید  ثبت لحظه‌ای و موقعیت‌یابی دقیق حوادث و نقاط حادثه‌خیز خراسان جنوبی آغاز شد

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: توسعه گردشگری استان نیازمند زیرساختهای لازم، معرفی جاذبهها و آموزشهای لازم است.

معتمدیان با تاکید بر این که باید بسته فرهنگی صنعت گردشگری استان تدوین شود گفت: بحث توجه به چارچوبهای ارزشها و ملاحظات در استان بسیار مهم است و باید در این راستا بسته فرهنگی تدوین و اجرایی شود.

نمایشگاهگردشگری فرصتی برای حضور سرمایهگذاران حوزه گردشگری در خراسان جنوبی

معاون گردشگری، سرمایهگذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: دوازدهمین نمایشگاه بینالمللی گردشگری و صنایع وابسته تهران از ۲۳ لغایت ۲۶ بهمن ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاههای بینالمللی تهران با شعار نمایشگاه گردشگری الکترونیک در حال برگزاری است.

خبر جدید  عمل جراحی دیسک کمر با لیزر برای نخستین بار در خراسان جنوبی انجام شد

عربی با بیان اینکه استان خراسان جنوبی در ۳۰۰ مترمربع فضا در سالن ۴۴-۲ حضور داردگفت: توانمندیها و خدمات تأسیسات و موسسات گردشگری، اقامتگاههای بومگردی وهمچنین دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری از اولویتهای محتوایی غرفه استان در این نمایشگاه است و بخش خصوصی همانند گذشته با این اداره کل همسو و همراه هستند.

وی عنوان کرد: طراحی براساس چهارسوق بافت های معماری بومی استان، ساباط در فضای بالای چهارسوق قرار گرفته که به عنوان فضای vip با صنایع دستی استان تجهیزشده، معرفی جاذبههای تاریخی، طبیعی، صنایع دستی و صنایع دستی تولید زنده در رشتههای پارچهبافی، سفالگری و ترکه بافی استان در نمایشگاه عرضه میشود.

معاونگردشگری، سرمایهگذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان خراسان جنوبی بیان کرد: حضور در این نمایشگاه با توجه به اینکه در روزهای پایانی سال برگزار می شود فرصت بسیار مناسبی برای معرفی نقاط قوت و فرصتهای شغلی گردشگری تاریخ و فرهنگ و میراث فرهنگی گرانبهای این بخش از سرزمین اسلامی مان بوده و زمینهساز حضور گردشگران نوروزی در خراسان جنوبی خواهد کرد.

خبر جدید  ۶۳ رشته قنات در خراسان جنوبی احیا شد

عربی اظهار کرد: مشارکت در یک رویداد مهم فرهنگی،گردشگری در ابعاد بینالمللی و معرفی خراسان جنوبی به عنوان یک مقصد گردشگری و ارائه یک تصویر کلی و شفاف از جاذبه های گردشگری به ویژه بوم گردی این استان و همچنین ایجاد یک پل ارتباطی بین سرمایه گذاران و فعالان بخش گردشگری خراسان جنوبی با سایر سرمایهگذاران و فعالان در دیگر استانها و سرمایهگذاران خارجی از اهداف شرکت ما در این نمایشگاه است.

دوازدهمین نمایشگاه بینالمللی گردشگری و صنایع وابسته تهران از ۲۳ لغایت ۲۶ بهمن ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاههای بینالمللی تهران با شعار نمایشگاه گردشگری الکترونیک در حال برگزاری است.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب