کد خبر:137 | 10:07:03 - چهارشنبه 6 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برگزاری گردهمایی سرمایه‌گذاری تولید و اشتغال در بیرجند ‏
برگزاری گردهمایی سرمایه‌گذاری تولید و اشتغال در بیرجند ‏
استاندار خراسان‌جنوبی از برگزاری گردهمایی سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال خراسان‌جنوبی خبر داد و گفت: تمام ارکان استان خراسان‌جنوبی مصمم به توسعه اقتصاد مرزی و افزایش مبادلات مرزی با افغانستان هستند. شعار سال: استاندار خراسان‌جنوبی از برگزاری گردهمایی سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال خراسان‌جنوبی خبر داد و گفت: تمام ارکان استان خراسان‌جنوبی مصمم به توسعه اقتصاد مرزی و […]

استاندار خراسان‌جنوبی از برگزاری گردهمایی سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال خراسان‌جنوبی خبر داد و گفت: تمام ارکان استان خراسان‌جنوبی مصمم به توسعه اقتصاد مرزی و افزایش مبادلات مرزی با افغانستان هستند.

شعار سال: استاندار خراسان‌جنوبی از برگزاری گردهمایی سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال خراسان‌جنوبی خبر داد و گفت: تمام ارکان استان خراسان‌جنوبی مصمم به توسعه اقتصاد مرزی و افزایش مبادلات مرزی با افغانستان هستند. محمدمهدی مروج‌الشریعه ضمن اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری در استان اظهار کرد: خراسان‌جنوبی دارای ظرفیت‌های ویژه‌ای در عرصه‌های اقتصادی،‌ تجاری،‌ صنعتی،‌ معدنی و کشاورزی است اما آن‌طور که باید و شاید از ظرفیت‌های آن استفاده نشده است، از این رو باید با برنامه‌ریزی برای جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی و توسعه اقتصاد مرزی در این استان ضمن فعال‌‌سازی صادرات و واردات بیش از گذشته، موجبات رونق و توسعه اقتصادی استان را فراهم کنیم.

وی یکی از ظرفیت‌های استان را در جهت توسعه اقتصادی این استان افزایش پروازهای داخلی و خارجی اعلام کرد و افزود:‌ به این منظور با همکاری شرکت هواپیمایی ایران‌ایر مقرر شد تعداد پروازهای مسیر پروازی بیرجند -مشهدو بالعکس از ۲ روز در هفته به ۳ روز در هفته افزایش یابد که بر این اساس روزهای دوشنبه نیز این پرواز برقرار می‌شود. استاندار خراسان‌جنوبی در ادامه با تاکید بر اینکه هدف از گردهمایی سرمایه‌گذاری، تولید واشتغالخراسان‌جنوبی، ارائه توانمندی‌های اقتصادی استان در زمینه‌های مختلف جذب سرمایه‌گذاری است، گفت: قصد داریم در طول سال با برگزاری همایش‌های این‌چنینی با استان‌های دیگر کشور، به‌سمت افزایش همکاری و توسعه مبادلات و مراودات اقتصادی و تجاری با سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی استان‌های کشور گام برداریم.

خبر جدید  ۳۰ فعالیت فرهنگی و ورزشی در بیرجند برگزار می‌شود

وی پیرامون برنامه‌های استان خراسان‌جنوبی به‌منظور توسعهاقتصادمرزی و بهبود وضعیت صادرات ووارداتاستان اظهار کرد: در روزهای گذشته شاهد حضور رایزن اقتصادی سفارتافغانستاندرایرانو مشاور رئیس‌جمهوری افغانستان در استان خراسان‌جنوبی بودیم که در زمینه توسعه اقتصاد مرزی و فعال‌سازی گمرکات مرزی استان و مبادی ورودی و خروجی به توافقاتی دست پیدا کردیم. مروج‌الشریعه افزود: اوایل امسال همایش استانداران نوار شرقی همچون سیستان و بلوچستان، خراسان‌جنوبی و خراسان‌رضوی و والیان هم مرز با این استان‌ها در مشهدمقدس با حضوروزیر کشوربرگزار شد، در این همایش راهکارهای توسعه اقتصاد مرزی، ارتقای کیفی کالاهای مبادلاتی و موانع و چالش‌های سد راه گسترش مبادلات مرزی بررسی و جمع‌بندی و محورهای مهم همایش در اجلاس مشترکی در تهران مطرح شد.

خبر جدید  سه رکن پایداری ورزش ایران به روایت قهرمان المیپک

وی با تاکید براینکه خراسان‌جنوبی مصمم به تحرک‌بخشی برای اقتصاد در مبادی ورودی و مرزی با افغانستان است، تصریح کرد: به این منظور پیشنهاد ما به طرف افغانستانی این بود که همایش مشترک استانداران محور شرق کشور ایران و والیان افغانستان به‌صورت ۶ماهه یا ۴ ماهه به‌صورت فصلی برگزار شود؛ به این ‌منظور خراسان‌جنوبی آمادگی خود را برای برگزاری نشست بعدی این اجلاس اعلام کرده که قطعا به‌صورت مکتوب این پیشنهاد به سفیر ایران در افغانستان، وزیر کشور ووزارت امور خارجهمنعکس خواهد شد. استاندار در ادامه از منطقه ویژه اقتصادی ماهیرود به‌عنوان یکی از ظرفیت‌ها برای توسعه اقتصاد مرزی و افزایش مبادلات تجاری با افغانستان یاد کرد و افزود: از پیشنهادهای ما به طرف افغانستانی این است که تمرکز همه فعالیت‌های اقتصاد مرزی را از یک مبدا خارج و سایر مبادی را نیز تجهیز کنیم تا گمرکات مرزی در یزدان، میل ۷۳ و دوکوهانه علاوه بر میل ۷۸ و ماهیرود نیز فعال شده و مورد بهره‌برداری قرار گیرند.

خبر جدید  فهرست فیلمهای جشنواره فیلم فجر در سینما بهمن بیرجند

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری دنیای اقتصاد ، تاریخ انتشار ۱۴ آذر ۹۶، کدمطلب:۳۳۲۳۱۴۸، www.donya-e-eqtesad.com

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب