کد خبر:4091 | 14:09:47 - دوشنبه 5 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برنامه عملیاتی شهرداری برای مناسب سازی حوزه حمل و نقل ارائه شود
برنامه عملیاتی شهرداری برای مناسب سازی حوزه حمل و نقل ارائه شود
به گزارش خبرنگار مهر، سید مجتبی علوی مقدم ظهر دوشنبه در ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی استان، اظهار داشت: شهر ایمن با تردد آسان حق تمامی سالمندان، کم توانان جسمی و معلولین حرکتی است که باید مورد توجه تمامی دستگاه های اجرایی باشد. وی با تاکید بر توجه تمامی دستگاه های اجرایی خصوصا در […]

به گزارش خبرنگار مهر، سید مجتبی علوی مقدم ظهر دوشنبه در ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی استان، اظهار داشت: شهر ایمن با تردد آسان حق تمامی سالمندان، کم توانان جسمی و معلولین حرکتی است که باید مورد توجه تمامی دستگاه های اجرایی باشد.

وی با تاکید بر توجه تمامی دستگاه های اجرایی خصوصا در بخش دولتی بر مناسب سازی شهری، افزود: بهره برداری از یک شهر سالم و ایمن همراه با تردد آسان حق همه شهروندان خصوصا افراد سالمند و معلولین است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه دستگاه های دولتی مکلفند در خصوص فضاهای اداری نسبت به اجرایی کردن تصمیمات در حوزه تردد آسان معلولین و مناسب سازی محیط اقدامات لازم را انجام دهند، گفت: شهرداری ها نیز باید در کلیه پروژه های عمرانی، توسعه معابر، پیاده رو سازی ها و فضاسازی پارک ها نسبت به اجرایی کردن قانون جامع معلولان اقدام کنند.

خبر جدید  تاکید بر بهره گیری از ظرفیت دانشمندان در راستای فعالیت‌های فرهنگی

صدور پایان کار برای ساختمان های عمومی که مناسب سازی نشده اند قابل قبول نخواهد بود

وی با اشاره به اینکه صدور پایان کار برای ساختمان های عمومی و دارای جامعه مخاطب زیاد بدون اجرایی کردن قانون جامع معلولین قابل قبول نیست، عنوان کرد: فضاسازی مناسبی در ساختمان های اداری باید جهت دسترسی معلولین و سالمندان فراهم شود.

علوی مقدم با اشاره به عدم حضور برخی دستگاه ها از جمله دانشگاه ها در جلسات ستاد مناسب سازی، افزود: فرهنگ هر جامعه نشان دهنده شان و شخصیت آن جامعه است لذا حضور مسئولین در جلسات موثر، نشان دهنده فرهنگ و احساس مسئولیت آن ها نسبت به مردم است.

خبر جدید  از «شوخوانی» برای سحر تا «رمِضوُنی» در خراسان‌جنوبی

وی با بیان اینکه عدم حضور دستگاه ها در جلسات، نشان از تزلزل کاری است، گفت: عدم حضور برخی از مسئولان در جلسات قطعا به مصابه تضییع حقوق مردم و بیت المال است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه کسی که در ارائه خدمت مناسب به مردم کم بگذارد قطعا نتیجه آن را در زندگی خود خواهد دید، عنوان کرد: هنگامی انسان های با فرهنگی خواهیم بود که از امانت های الهی درست و بهینه در راستای خدمت بیشتر به مردم استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه معلولین افرادی جدای از جامع نیستند لذا تمامی مسئولان نسبت به اجرایی کردن قانون جامع معلولین موظفند، اظهار داشت: دستگاه های دولتی خصوصا دستگاه هایی که در حال ساخت و ساز هستند موظفند صفر تا صد مناسب سازی را به فراخور اعتباراتی که دارند، انجام دهند.

خبر جدید  تشدید بارش ها از امشب در خراسان جنوبی

علوی مقدم با تاکید بر توجه ویژه به حمل و نقل عمومی برای معلولین و بستر سازی این مهم در شهرها، افزود: شهرداری موظف است برنامه اجرایی و راهکاری مناسب در این خصوص ظرف دو ماه آینده به دبیرخانه  ستاد ارائه کند.

وی با اشاره به اینکه در پروژه های عمرانی که تملک هستند اجرای قانون جامع معلولین حتما قید شود، گفت: توجه به علائم هشدار دهنده معلولین موضوع بسیار مهمی است که باید در دستور کار شهرداری ها قرار گیرد.

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب