کد خبر:39912 | 20:40:20 - یکشنبه 2 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برنامه‌های هفته محیط زیست در خراسان جنوبی اعلام شد
برنامه‌های هفته محیط زیست در خراسان جنوبی اعلام شد
مدیرکل محیط زیست خراسان جنوبی با اعلام برنامه‌های هفته محیط زیست در استان گفت: از آنجایی که ذینفعان عرصه‌های زیست محیطی بسیار متنوع است نحوه مدیریت و بهره‌برداری از آنها بسیار حائز اهمیت است.

حسن اکبری در گفتگو باخبرنگارتسنیم از بیرجند،اظهار داشت: ۱۵ لغایت ۲۱ خردادماه به عنوان هفته محیط زیست نامگذاری شده که شعار امسال "کاهش آلایندهها و پسماند، آسمان آبی و زمین سبز"است و با اجرای برنامههای متنوعی در سطح استان همراه خواهد بود.

وی افزود: بازدید خبرنگاران از یکی از مناطق تحت مدیریت استان و برگزاری نشست خبری، بازدید رایگان از گنجینه تنوع زیستی استان، برگزاری کارگاههای آموزشی با موضوعات محیطی زیستی ویژه گروههای مختلف در سطح استان، برگزاری نمایشگاه عکس، حضور در برنامههای زنده صدا و سیمای محلی استان، دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه بیرجند، بازدید از مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی استان از جمله برنامههایی خواهد بود که در این هفته به آن پرداخته خواهد شد.

خبر جدید  بیرجند| بیش از ۵ هزار واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی احداث می‌شود

مدیرکل محیط زیست استان با اشاره به اهمیت توجه به طبیعت و توجه به حیات جانوری و گیاهیگفت: مهمترین عامل حفظ عرصههای طبیعی درک اهمیت حفظ آن عرصه از سوی بهرهبرداران و ذینفعان آن است.

وی افزود: از جمله این عرصهها که حفظ آن از اهمیت بالایی برخوردار استعرصههای حساس و شکنندهای همچون تالابها هستند که نحوه مدیریت و بهرهبرداری از آنها بسیار حائز اهمیت است.

اکبری با اشاره به اینکه از آنجایی که ذینفعان و ذی مدخلان عرصههای تالابی بسیار متنوع استو گروههای متعددی از قبیل جوامع محلی، گردشگران، دستگاههای دولتی را شامل میشود گفت: ایجاد هماهنگی بین این گروهها در نوع بهرهبرداری و مدیریت از عرصه زیست محیطی بسیار مهم و اصولی است.

مدیرکل محیط زیست خراسان جنوبی تاکید کرد:در صورت عدم هماهنگیضمن انجام موازی کاری و هدررفت سرمایه و اعتبارات ملی و استانی برخی فعالیتها منجر به تخریب عرصه زیست محیطی میشود.

خبر جدید  کولرهای آبی پاسخگوی گرمای طبس نیست؛ مردم طبس دمای بالای ۴۷ درجه را تجربه می‌کنند

وی با اشاره به حساس بودن تالابها بیان کرد:در صورت ایجاد آسیب و خسارت ممکن است تالاب به کانون گرد و غبار تبدیل شود.

اکبری یادآور شد: در این راستا اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی برابر پیگیریهای به عمل آمده در حوزه ملی و استانی با جذب اعتبار در سال ۱۳۹۷ و پیگیری برای تداوم برنامه در سالهای آتیاقدام کرده است و انجام و اجرای برنامه سیپا با هدف ایجاد مشارکت بین تمام ذینفعان، ذی مدخلان و بهرهبرداران از تالاب کجی نمکزار نهبندان بوده است.

خبر جدید  بیرجند| پیام گام دوم انقلاب تحول جهشی برای جبران خطاها و ضعف‌ها است

مدیرکل محیط زیست خراسان جنوبیبا بیان اینکه به عنوان زیباترین پدیده زیست محیطی استان میتوان به تالاب فصلی کجی نمکزار نهبندان اشاره کرد گفت: در فصل زمستان همچون نگینی در دل کویر پذیرای دستههای بزرگی از پرندگان زیبای مهاجر آبزی و کنارآبزی است.

وی افزود: این عرصه تالابی با وسعت تقریبی ۷ هزار هکتار به عنوان مأمنی برای حضور پرندگانی از قبیل فلامینگو، اردک سرسبز، خوتکا، حواصیل و اگرت است.

انتهای پیام/ش


منبع :: برنامه‌های هفته محیط زیست در خراسان جنوبی اعلام شد

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب