کد خبر:723 | 13:00:31 - چهارشنبه 20 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
باروری ۷۸ هکتار از باغات مرکبات در شهرستان طبس
باروری ۷۸ هکتار از باغات مرکبات در شهرستان طبس
معاون رئیس سازمان و مدیر جهادکشاورزی شهرستان طبس سطح زیرکشت مرکبات شهرستان را حدود ۹۲ هکتار اعلام کرد و گفت: ۷۸ هکتار از باغات فوق بارور است. داود بخشایی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود به دلیل گرما و ماندگاری طولانی آن در طول بهار و […]

معاون رئیس سازمان و مدیر جهادکشاورزی شهرستان طبس سطح زیرکشت مرکبات شهرستان را حدود ۹۲ هکتار اعلام کرد و گفت: ۷۸ هکتار از باغات فوق بارور است.

داود بخشایی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود به دلیل گرما و ماندگاری طولانی آن در طول بهار و تابستان میزان تولید با ۱۵ درصد کاهش یافته و به مقدار ۶۴۶ تن انواع مرکبات کاهش یابد.

خبر جدید  اجرای طرح پایش تب مالت دام در طبس

وی مرکبات این شهرستان را نارنج، پرتقال، نارنگی، لیموشیرین، لیموترش، گریپ فروت و بالنگ نام برد که به دلیل آب و هوای مناسب شهرستان و پرورش مرکبات در سایه آفتاب نخیلات محصول تولیدی دارای کیفیت مطلوبی است.

معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طبس افزود: عمده سطح زیرکشت این محصول در محدوده شهر طبس و روستاهای کریت، گشن، از میغان از بخش مرکزی و روستاهای نایبند و زردگاه از بخش دیهوک قرار داشته واکثرا به‌صورت توام با نخیلات کشت می‌شود.
 
وی یادآور شد: در سال زراعی گذشته ۱۰۰۰ اصله نهال مرکبات شامل: نارنج ، پرتقال، نارنگی با همکاری بخش خصوصی بین باغداران توزیع شد و تعداد ۲۰۰برگ پیام آموزشی کاشت، تغذیه و راه‌های مقابله با سرمازدگی نیز تهیه وبین باغداران توزیع شده است.

خبر جدید  بازدید از طرحهای آب و خاک سربیشه

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب