کد خبر:4268 | 11:35:44 - چهارشنبه 7 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ایمن‌سازی و اصلاح ۲۷ نقطه پر تصادف در خراسان‌جنوبی
ایمن‌سازی و اصلاح ۲۷ نقطه پر تصادف در خراسان‌جنوبی
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی، از اولویت اصلاح و ایمن‌سازی ۲۷ نقطه پر تصادف خراسان‌جنوبی طی فرآیند جاری ایمن‌سازی نقاط پر تصادف در استان خبر داد. «جعفر شهامت»، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در سطح راه‌های استان ۲۷ نقطه پرتصادف و ۴۹  نقطه دارای تصادف وجود دارد که کار نصب علائم […]

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی، از اولویت اصلاح و ایمن‌سازی ۲۷ نقطه پر تصادف خراسان‌جنوبی طی فرآیند جاری ایمن‌سازی نقاط پر تصادف در استان خبر داد.

«جعفر شهامت»، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در سطح راه‌های استان ۲۷ نقطه پرتصادف و ۴۹  نقطه دارای تصادف وجود دارد که کار نصب علائم و ایمن‌سازی نقاط دارای تصادف انجام و در صورت اختصاص پیش‌بینی اعتبارات آن بهسازی این نقاط نیز انجام خواهد شد.

وی، افزود: هم‌چنین ۱۰ نقطه جدید دارای تصادف در طول راه‌های استان علاوه‌بر این نقاط شناسایی شده که به تدریج نسبت به ایمن‌سازی آن‌ها اقدام خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی ادامه داد: در خصوص بررسی طرح‌های نقاط پر تصادف راه‌های استحفاظی استان جلساتی با حضور روسای ادارات، معاونت راهداری، مشاور زیربط، نماینده سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و مشاور طرح برگزار شده است.

خبر جدید  شهروندخبرنگار؛ جاری شدن رودخانه گزیک

شهامت تصریح کرد: طبق دستورالعمل ابلاغی سازمان متبوع طی امسال با اعتبار۳۰۰۰ میلیون ریالی، تمامی نقاط پر تصادف و دارای تصادف به‌وسیله علائم و تجهیزات ایمنی به روش کم‌هزینه و زودبازده آشکارسازی شده است.

وی ادامه داد: ارائه طرح ایمنی نقاط، طی سال جاری به مهندسین مشاور واگذار شد که به نسبت اختصاص اعتبار پس از تصویب طرح‌ها به اجرا در خواهد آمد.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی افزود: نسبت به‌کارگیری مشاور برای مطالعه تک تک نقاط و ارائه طرح اصلاحی پیشنهاد اقدام شده است که به‌زودی جرئیات آن شامل میزان اعتبار مورد نیاز با اولویت‌بندی مشخص خواهد شد.

شهامت تصریح کرد: هم‌چنین از زمان مشخص شدن ۷۹ نقطه دارای تصادف و پرتصادف علاوه‌بر آشکاری به روش کم‌هزینه و زودبازده توسط سازمان راهداری و راه و شهرسازی چهار نقطه، بصورت امانی – پیمانی اصلاح مهندسی شده و هم‌اکنون از سطح ایمنی مناسبی برخوردار است.

خبر جدید   افتتاح بزرگ ترین رویداد سینمایی کشور در خراسان‌جنوبی

وی افزود: علاوه‌بر اقدامات ایمنی پیشگیرانه و اقدامات واکنشی، حذف و اصلاح نقاط پر تصادف که به تصویب کمیسیون ایمنی سوانح رانندگی و حمل ونقل کشور رسیده، در دستور کار سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای قرار دارد که با نگرش تحلیلی فراوانی وقوع تصادفات و علل آن، اقدامات کوتاه مدت میان مدت و بلند مدت را تعریف می‌کند.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی گفت: به‌علت احداث تدریجی راه‌های استان، طبق برآورد انجام گرفته بیش از۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای ایمن‌سازی راه‌های استان به لحاظ علائم افقی و عمودی و حفاظ جانبی و تابلوهای اطلاع رسانی بویژه در محورهای روستائی مورد نیاز است.

خبر جدید  حوادث جاده ای بیشترین مأموریت نیروهای امدادی

شهامت اضافه کرد: این نیازها اولویت‌بندی و به تناسب اعتبارات ملی و استانی اقدام لازم در این خصوص انجام خواهد شد.

وی یادآور شد: ۱۰۵۳۰ کیلومتر راه آسفالته در حوزه استحفاظی استان وجود دارد، که از این میزان ۲۸۸۱ کیلومتر راه فرعی، ۱۵۹۳ کیلومتر راه اصلی، ۴۸۱  کیلومتر بزرگراه و ۵۵۷۵  کیلومتر آن راه روستایی هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی با تأکید بر رعایت مقررات توسط رانندگان و به‌ویژه ضرورت پرهیز از رانندگی همراه با خستگی و خواب آلودگی، خاطرنشان کرد: ارتقاء ایمنی راه‌ها برای خودروهای  موجود با توجه به رفتار پرخطر برخی رانندگان عملاً نیازمند اختصاص کامل اعتبارات این حوزه است و هیچ جایگزینی برای احتیاط و هوشیاری رانندگان قابل تصور نیست.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب