کد خبر:34718 | 1:41:03 - شنبه 16 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ایستادگی در برابر استکبار پیام راهپیمایی ۲۲ بهمن است
ایستادگی در برابر استکبار پیام راهپیمایی ۲۲ بهمن است
بیرجند- ایرنا- امام جمعه موقت بیرجند گفت: مردم با حضور پرشور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن اعلام کردند که راه حل مشکلات کشور سازش و تسلیم نیست بلکه ایستادگی در برابر استکبار و توجه به ظرفیت های داخلی است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام مجید نصیرایی در خطبه های نمازجمعه بیرجند در مصلای المهدی (عج) اظهار داشت: حماسه چشمگیر و قهرمانانه حضور ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن پیام های مختلفی داشت که مهمترین آن نمایش قدرت و اتحاد بود.
وی افزود: جلوی چشم همه ملت های عالم نشان داده شد این عظمت، اتحاد و همدلی ملت ایران بسیاری از توطئه ها را از بین می برد و به شکست می رساند.
خطیب جمعه بیرجند بیان کرد: یکی دیگر از پیام های این راهپیمایی، تقویت بنیه جمهوریت و قدرت بود و به همه ملل عالم ثابت کردیم ایران در دنیا تنها حکومت و تنها نظامی به تمام معنا مردم سالار است.
وی اضافه کرد: یکی دیگر از پیام های شفاف و صریح و روشن راهپیمایی ۲۲ بهمن این بود که دل همه دوستان انقلاب چه در خارج و چه در خارج قرص و محکم شد.
نصیرایی تصریح کرد: یکی دیگر از پیام های حضور گسترده این بود که مردم ثابت کردند همچون گذشته وظیفه خود را به نحو احسن انجام داده اند و حالا نوبت مسئولان است.‌
وی گفت: باید مسئولان این پیام را بگیرند و با قدرت و به نحو احسن به وظیفه و رسالت خود بپردازند.
امام جمعه موقت بیرجند ادامه داد: مردم با حضور گسترده این پیام را به داخل و خارج دادند که ما تنها راه حل مشکلات و معضلات کشور را صرفا مبارزه، ایستادگی و توجه به داخل و ظرفیت های خود می دانیم.
وی گفت: مردم در پیام روز ۲۲ بهمن به جهان اعلام کردند که حل مساله و مشکلات داخلی خود را در مذاکره با مستکبران، التماس و درخواست از غربی ها، اروپایی ها و آمریکا و زانو زدن و دست بوسیدن کفار، منافقان و مستکبران نمی دانیم.
نصیرایی تاکید کرد: از راهپیمایی ۲۲ بهمن همچنین برداشت شد که مردم به شدت نسبت به وضع اقتصادی کشور و نسبت به بی تدبیری ها، بد عمل کردن ها، سستی های بعضی از مسئولان گلایه مندند اما با حضور در این صحنه افتخار آمیز این پیام را به همه دادند که مردم بین عمل مسئولان، نظام و انقلاب تفاوت قایل هستند.
وی با بیان اینکه مردم حاضر نیستند مشکلات خود را به پای نظام و انقلاب بنویسند افزود: اگر امروز بعضی گرفتار صف گوشت و نابسامانی ها شده اند محصول انقلاب و نظام نیست بلکه این محصول انتخاب غلط است.
خطیب جمعه بیرجند یادآور شد: امروز مسئولان تکلیف شان روشن است و هر کسی نخواهد به این مردم خدمت کند باید از گردونه مدیریت، سیاست و برنامه ریزی امور کشور خارج شود.
وی با تاکید بر اینکه مسئولان در دولت و مجلس باید این پیام را به خوبی دریافت کنند ادامه داد: مسئولان باید در فعالیت ها و برنامه های خود شان مردم را به خوبی حفظ کنند.
نصیرایی، حضور استاندار خراسان جنوبی را در این استان یک مقدمه برای اتفاقات مبارک دانست و گفت: البته حضور معتمدیان و عنایت دولت به استان را از برکات اخلاص نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی می دانیم.
وی افزود: اگر حضور موثر و انقلابی این مرد نبود بعضی از دولتمردان و برخی مسئولان معلوم نبود چه رفتاری با ما داشتند که به جای خدمت صادقانه دنبال حواشی سیاسی و رفتارهای کوچه بازاری بودند.
امام جمعه موقت بیرجند اظهار داشت: این برکات موجود در استان محصول جریان اصیل انقلابی و ولایی است که البته بار سنگینی بر دوش مسئولان گذاشته است.
وی تاکید کرد: نباید در استان با وجود این همه ثروت های خدادادی از معادن گرفته تا مرز شاهد بیکاری جوانان باشیم یا کسی به نان شب خود محتاج باشد و از طرفی مواد معدنی به صورت خام از استان خارج شود.
نصیرایی با بیان اینکه مردم هیچ جا کوتاهی نکرده اند یادآور شد: الان لحظه ای نباید غفلت شود و همه باید تلاش کنند که در استان مشکلات اقتصادی، معیشتی و فساد نباشد.
وی بیان کرد: با توجه به امکانات موجود در استان و مسئولانی که داریم این مساله شدنی است.
امام جمعه موقت بیرجند ابراز امیدواری کرد؛ با حرکت جهادی استاندار، معاونان و مدیران ارشد استان روزی برسد که خراسان جنوبی نه تنها مشکل خود را به راحتی حل کند بلکه بتواند حامی دیگر استان های همجوار هم باشد.
وی بیانیه مهم رهبر معظم انقلاب در خصوص گام دوم انقلاب را عالمانه و حکیمانه توصیف کرد و گفت: این بیانیه مهم به خوبی گذشته، حال و آینده انقلاب را ترسیم کرده و رسالت بسیار مهمی دارد.
نصیرایی ادامه داد: برپایی تمدن نوین اسلامی و در دل آن برپایی حکومت مهدوی به عنوان دو هدف اصلی انقلاب در این بیانیه ترسیم شده و رهبر معظم انقلاب این دو را متوجه جوانان دانستند.
وی بیان کرد: مسئولان، بزرگان و کسانی که در عرصه های فرهنگی، علمی، اقتصادی و اجتماعی رسالت و مسئولیت دارند باید این فرمایشات و نقشه راه چهل سال دوم را دقیق ترسیم کنند و حتی اگر نیاز باشد سازمانی شکل گیرد که این فرمایشات را دقیق اجرا و محقق کنند.
امام جمعه موقت بیرجند ادامه داد: مردم هم وظیفه دارند در صحنه های مختلف به جوانان میدان دهند.
وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی اخیر زاهدان گفت: مجدد استکبار جهانی دست به خونریزی زد تا خباثت خود را نشان دهد.
نصیرایی بیان کرد: آمریکا و عوامل آنان بدانند ما از آرمان های خود دست برنخواهیم داشت حتی اگر از سرهای ما کوه بسازند.
وی یادآور شد: ما با این شهادت زنده ایم و هر چه بیشتر کشته شویم زنده تر خواهیم بود و مسیر خود را با عزم راسخ تر دنبال خواهیم کرد.‌
خطیب جمعه بیرجند با بیان اینکه دشمنان توحید از احمق ها هستند تصریح کرد: این احمق ها ضرب شصت مقاومت را در عراق، سوریه و سایر نقاط دیده اند اما باز هم با دم شیر بازی می کنند، بدون تردید سیلی محکمی از دست حزب الله و انقلابیون خواهند خورد.
۹۸۹۳ * ۶۰۵۴

خبر جدید  امام جمعه بیرجند: اختلاس گرها به مردم خیانت می کنند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب