کد خبر:539 | 11:02:41 - یکشنبه 4 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ایدئولوژی‌زدایی از انقلاب آن را بی‌هویت می‌کند
ایدئولوژی‌زدایی از انقلاب آن را بی‌هویت می‌کند
عضو هیئت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه بیرجند با بیان این‌که ایدئولوژی‌زدایی از انقلاب آن را بی‌هویت می‌کند، گفت: نگاه انقلاب اسلامی ایران ذاتاً فرامرزی دارد. «احمد بخشی» در گفت‌وگو با ایسنا، درخصوص موضوع تأثیرگذاری انقلاب اسلامی ایران بر جنبش‌های اسلامی، اظهار کرد: هر انقلابی بطور حتم یکسری تأثیراتی دارد و اساساً دارای ایدئولوژی بوده […]

عضو هیئت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه بیرجند با بیان این‌که ایدئولوژی‌زدایی از انقلاب آن را بی‌هویت می‌کند، گفت: نگاه انقلاب اسلامی ایران ذاتاً فرامرزی دارد.

«احمد بخشی» در گفت‌وگو با ایسنا، درخصوص موضوع تأثیرگذاری انقلاب اسلامی ایران بر جنبش‌های اسلامی، اظهار کرد: هر انقلابی بطور حتم یکسری تأثیراتی دارد و اساساً دارای ایدئولوژی بوده که نمی‌خواهد خارج و یا داخل محدوده زمانی و مکانی خودش بماند.

وی افزود: زمانی‌که تأثیر انقلاب بر جنبش‌های اسلامی می‌بینیم علت آن این است که ماهیت انقلاب، اسلامی است و نخستین تأثیر ممکن است این باشد که گروه‌های همفکر آن و گروه‌هایی که به یک نحوه وابستگی‌های فکری و ایدئولوژیک یکسانی دارند از آن تأثیر پذیرند.

خبر جدید  معاون وزیر کشور وارد بیرجند شد

عضو هیئت علمی دانشگاه بیرجند با بیان این‌که مسأله انقلاب اسلامی یک مسأله عام است، اظهار کرد: ماهیت اسلامی انقلاب همه مسلمانان را در بر گرفته و همه جنبش‌های اسلامی را شامل می‌شود.

بخشی ادامه داد: زمانی معنای انقلاب اسلامی خاص می‌شود که ماهیت شیعه بودن برآن حاکم باشد و در این صورت است که مفاهیمی چون عدالت، استکبار ستیزی، استقلال طلبی و مباحثی از جمله تحت سلطه قرار نگرفتن را در خود جای می‌دهد که جنبش‌های اسلامی را نیز در بر می‌گیرد.

وی با اشاره به این‌که انقلاب اسلامی ایران ذاتاً نگاهی فرامرزی دارد، تصریح کرد: استقلال‌طلبی، صدور انقلاب، حمایت از جنبش‌های اسلامی بر پایه شعار «نه شرقی و نه غربی» اولویت‌های انقلاب اسلامی ایران بود.

خبر جدید  تعلل وزارت صنعت در توزیع نذورات ماه محرم و صفر هیچ توجیهی ندارد

عضو هیئت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه بیرجند گفت: جمهوری اسلامی ایران در سیاست خارجی خود  چهار مولفه با اولویت همسایگان، کشورهای مسلمان، کشورهای جهان سوم و کشورهایی که در معنای عام خود نیازهای مارا برطرف کنند را خط مشی خود قرار داده است.

ایدئولوژی‌زدایی از انقلاب از هر هویت یا فردی آن را بی‌هویت می‌کند

بخشی با بیان این‌که نباید انتظار داشته باشیم که انقلاب‌ها در همه فرآیندها صدور خودشان مبتنی بر ایدئولوژی باشند، افزود: ایدئولوژی در مقطع خاص می‌تواند پاسخگو باشد نه این‌که اعتقادی به این داشته باشیم که ایدئولوژی‌زدایی از  انقلاب بکنیم، چون ایدئولوژی‌زدایی از انقلاب از هر هویت یا فردی آن را بی‌هویت می‌کند.

خبر جدید  نظارت دامپزشکی خراسان جنوبی بر تولید بیش از 15 هزار تن گوشت مرغ

وی ادامه داد: جنبش‌های اسلامی برای الگو بودن باید مشکلات داخلی و خارجی را کاهش داده تا بتوانند با هم‌افزایی میان نیروهای خودی بعنوان یک الگو مطرح شوند.

عضو هیئت علمی دانشگاه بیرجند اظهار کرد: برای این‌که بتوانیم پذیرفته شویم باید مشکلات را کاهش و از ظرفیت‌های داخلی به نحو احسن استفاده کنیم و الگوی درستی برای بقیه باشیم.

بخشی یادآور شد: استفاده از توانمندی‌ها و هم‌افزایی میان نیروهای داخلی، کاهش تهدیدها، استفاده از ظرفیت‌های داخل و یک تعریف درست از منافع ملی می‌توان به یک الگوی ایده‌ال تبدیل شد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب