کد خبر:3821 | 14:43:45 - شنبه 3 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امضاء پزشکان الکترونیکی می‌شود
امضاء پزشکان الکترونیکی می‌شود
وی افزود: از ۱۰ شغل در دنیا که بیشترین نیازهای شغلی دنیا به آنها وابسته است، شش شغل مربوط به حوزه فناوری اطلاعات است که این امر روند جهانی امروز بوده، اما ما از این امر فاصله داریم . مشاور وزیر بهداشت ادامه داد: در طی دو دهه گذشته، سهم بودجه فناوری اطلاعات در برخی […]

وی افزود: از ۱۰ شغل در دنیا که بیشترین نیازهای شغلی دنیا به آنها وابسته است، شش شغل مربوط به حوزه فناوری اطلاعات است که این امر روند جهانی امروز بوده، اما ما از این امر فاصله داریم .

مشاور وزیر بهداشت ادامه داد: در طی دو دهه گذشته، سهم بودجه فناوری اطلاعات در برخی کشورها به ۱۰ تا ۱۵ درصد رسیده و سهم متوسط جهانی نیز پنج درصد بودجه است. در بحث HIs نیز بیمارستان‌های ما در سطح پایینی قرار دارند. ثروت‌های حوزه فناوری اطلاعات، نیروی انسانی، داده‌های عملیاتی قابل استفاده، زیرساخت و نرم‌افزارهای داخلی است .

مشاور وزیر بهداشت بیان کرد: در حال حاضر در بحث مربوط به تحول سلامت، کمیته فناوری اطلاعات داشته‌ایم که در هر فعالیتی که در حوزه سلامت مطرح است، نباید مباحث فناوری اطلاعات از آن جدا باشد .

تارا با اشاره به اینکه نقش اول حوزه آی‌تی، آمار و اطلاعات بروز است، اضافه کرد: رگولاتوری از بخش‌های دیگر حوزه IT است تا در زمان تاسیس بیمارستان نقشه‌ای به عنوان استانداردهای IT در بیمارستان باشد .

رئیس دفتر آمار و فناوری اطلاعات وزرات بهداشت یادآور شد: جایگزینی امضاء الکترونیکی پزشکان از مهم‌ترین برنامه‌های سال آینده وزارت بهداشت است. یک مرکز داده قوی، مدیریت مرکز داده و مرکز تبادل سلامت از مباحث مرتبط با دارایی‌های حاکمیتی حوزه IT در بخش سلامت است .ورود سلامت به کار تصدی‌گری از بزرگ‌ترین اشتباهات بخصوص در حوزه IT است .

رئیس دفتر آمار و فناوری اطلاعات وزرات بهداشت با اشاره به اینکه کار حوزه IT نظارت، استانداردسازی و مدیریت بر خدمات و پیاده‌سازی است، افزود: سرویس حذف دفترچه درمانی از اولویت ستاد طرح تحول سلامت است .۱۲۰ میلیارد تومان تنها هزینه کاغذ دفترچه و بیش از یکهزار میلیارد تومان هزینه صدور دفترچه است. در حرکت به سوی آینده باید با تمرکز روی وظایف حاکمیتی از پشتیبانی به سمت کاربردی‌سازی اطلاعات حرکت کنیم.

خبر جدید  استقرار 220 گروه جهادی از نهم شهریور برای رزمایش محمد رسول الله 2

مشاورز وزیر بهداشت یادآور شد: Telemedicineدر چند بخش کشور به عنوان قطب قرار است در نظر گرفته شود که خراسان جنوبی می‌تواند یکی از این مراکز باشد .

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب