کد خبر:954 | 20:44:10 - دوشنبه 5 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اقتصاد دیجیتال به زودی حاکم می شود
اقتصاد دیجیتال به زودی حاکم می شود
به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد آذری جهرمی شامگاه دوشنبه در نشست صمیمی با نخبگان، جوانان، دانشگاهیان و فعالان حوزه فناوری در استان، با بیان اینکه متاسفانه اکوسیستم حوزه فناوری خود را به خوبی نمی شناسید، اظهار کرد: نیاز است فضای مربوط به خود را بیشتر بشناسیم زیرا مطالبی که توسط فعالان مطرح شد بیشتر جنبه […]

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد آذری جهرمی شامگاه دوشنبه در نشست صمیمی با نخبگان، جوانان، دانشگاهیان و فعالان حوزه فناوری در استان، با بیان اینکه متاسفانه اکوسیستم حوزه فناوری خود را به خوبی نمی شناسید، اظهار کرد: نیاز است فضای مربوط به خود را بیشتر بشناسیم زیرا مطالبی که توسط فعالان مطرح شد بیشتر جنبه ژورنالیستی دارد.

وی با اشاره به اینکه دغدغه های مطرح شده حاکی از حرکت و رشد در استان است، افزود: کسی که به دنبال راه اندازی کسب و کار است باید شرایط لازم و کافی را داشته باشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه ما به عنوان حاکمیت ادعای تصدی گری نداریم، گفت: نقطه ورود و خروج شرکت های دانش بنیان به پارک علم و فناوری باید مشخص شود زیرا شرکتی که بیش از ۲۰ نفر نیرو دارد دیگر جایی در پارک ندارد.

خبر جدید  راه اندازی صندوق های قرض الحسنه بهترین راه رسیدن به اقتصادمقاومتی در روستاها است

وی با اشاره به اینکه پارک های علم و فناوری مطابق قوانین مالیات ندارند، عنوان کرد: مرکز توانمندسازی استان باید مشاوره حقوقی و بازاریابی ارائه دهند و شرکت ها را از ابعاد مختلف توانمند کنند.

آذری جهرمی با بیان اینکه مرکز توانمند سازی برای ارائه خدمات به شرکت ها و کسب و کارها نوپا برون سپاری شده اند، افزود: در آینده مهم ترین داشته هر کشوری نیروی انسانی و خلاقیت آن ها است.

وی با اشاره به اینکه ارتباط بین مراکز رشد و مراکز شتاب دهنده ها باید بررسی شود، بیان کرد: اکوسیستم استان در حوزه فناوری باید آسیب شناسی شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه حضور شرکت های فناوری و استارت آپ های استان را در کشور افغانستان بررسی خواهیم کرد، گفت: باید در بعد آشنایی و توجه به مسائل فناوری در کشور و استان فرهنگ سازی شود.

خبر جدید  آغاز اعزام کاروانهای راهیان نور خراسان جنوبی

فرهنگ ارائه خدمات مناسب را در کشور نهادینه کنیم

وی با اشاره به اینکه در حوزه دانش استارت آپ ها نیاز به اعتماد عمومی وجود دارد، عنوان کرد: باید فرهنگ ارائه خدمات مناسب را در کشور نهادینه کنیم.

آذری جهرمی با بیان اینکه یکی از شیوه های مالی کسب و کارهای نوپا اخذ تسهیلات است، اظهار داشت: وام های با حجم کم و بهره کم برای مراحل اولیه استارت آپ ها اثرگذار خواهد بود اما تقسیم کردن پول برای برداشتن مسئولیت کار اشتباهی است.

وی با اشاره به اینکه نظام نامه و چرخه ورود و خروج به پارک علم و فناوری استان باید اصلاح شود، گفت: وظیفه ما نشر همگانی و فرهنگ سازی در موضوعات فناوری است لذا باید اولویت موضوع را بالا ببریم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه قطعا در کشور تحول به وجود خواهد آمد و اقتصاد دیجیتال به زودی در کشور حاکم خواهد شد، افزود: امروز اگر با مشکلاتی در حوزه رسانه مواجه ایم به دلیل این است که به تازگی در جریان تکنولوژی رسانه قرار گرفته ایم.

خبر جدید  نمایش میدانی واقعه غدیر در خوسف

وی با اشاره به اینکه اگر امروز مدعی باشیم فردا محکوم به تبعیت هستیم لذا امروز باید فعال باشیم، عنوان کرد: مطالبه شیرین ترین بخش در امور است و می تواند موجب پیشرفت در کارها شود.

آذری جهرمی با بیان اینکه باید مطالعه خود را در عرصه فناوری افزایش دهیم، گفت: اگر می خواهیم پیشرفت کنیم باید دانش خود را بالا ببریم و فرهنگ مطالعه و عمیق کردن نگاه به موضوعات روز را تقویت کنیم.

وی ادامه داد: باید هدفی برای میزان اقتصاد در دیجیتال استان در نظر گرفته شود و برای پیگیری آن برنامه ریزی شود.

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب