کد خبر:3952 | 12:19:52 - یکشنبه 4 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افزایش ۱۲۷ درصدی اعتبارات حوزه توانمندسازی امداد خراسان‌جنوبی
افزایش ۱۲۷ درصدی اعتبارات حوزه توانمندسازی امداد خراسان‌جنوبی
به گزارش خبرنگار مهر، رضا سلم آبادی صبح یکشنبه در نشست خبری اظهار کرد: علل فقر در خراسان‌جنوبی را می‌توان به سه بخش تقسیم کرد. مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه یکی از علل فقر در خراسان‌جنوبی آسیب‌های محیطی چون خشکسالی، کم‌آبی و بلایای طبیعی است، بیان کرد: آسیب‌های اجتماعی چون بیکاری، حاشیه […]

به گزارش خبرنگار مهر، رضا سلم آبادی صبح یکشنبه در نشست خبری اظهار کرد: علل فقر در خراسان‌جنوبی را می‌توان به سه بخش تقسیم کرد.

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه یکی از علل فقر در خراسان‌جنوبی آسیب‌های محیطی چون خشکسالی، کم‌آبی و بلایای طبیعی است، بیان کرد: آسیب‌های اجتماعی چون بیکاری، حاشیه نشینی طلاق و بیکاری و آسیب‌های اقتصادی چون تورم، رکود، صنایع راکد و ورشکستی کارخانه‌ها از دیگر علل فقر در خراسان‌جنوبی است.

وی با اشاره به اینکه امسال هفته احسان و نیکوکاری از ۱۴ تا ۲۱ اسفند برگزار می‌شود، ادامه داد: این هفته فرصتی برای به تصویر کشیدن سخاوت و مهربانی مردم نیکوکار نسبت به اقشار نیازمند و محروم است.

خبر جدید  خشکسالی چالش اصلی در خراسان جنوبی

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی گفت: یکی از برنامه‌های کمیته امداد که از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شد افزایش سه برابری مستمری مددجویان بود.

سلم‌آبادی با بیان اینکه زمانی تصور بر این بود که خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد تنها مصرف‌گرا هستند، اظهار کرد: در حال حاضر در راستای توانمندسازی مددجویان اقدامات زیادی صورت گرفته و تسهیلات حوزه توانمند سازی نیز نسبت به سال گذشته ١٢٧ درصد افزایش داشته است.

وی بیان کرد: گاهی نیز این نکته بیان می شود که برخی از خانواده‌های تحت پوشش به لحاظ مالی محروم نیستند در حالی که ما برای تحت حمایت قرار دادن یک خانواده نیازمند، بررسی‌های میدانی را انجام می‌دهیم.

خبر جدید  پایان مطالعات پل آب بر ترناو تاریخی بشرویه

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی ادامه داد: علی‌رغم این مطلب ما طرح پایش خانواده‌های تحت پوشش را انجام دادیم تا فقط افراد نیازمند از خدمات کمیته امداد برخوردار باشند.

سلم آبادی افزود: یکی دیگر از اقداماتی که در کمیته امداد انجام شد این است که تسهیلات را از بلاعوض به سمت تسهیلات معوض ببریم و تسهیلات بلاعوض تنها به افراد از کارافتاده، زنان سرپرست خانوار و کسانی که شرایط ویژه‌ای دارند اعطا شود.

وی گفت: همچنین در راستای رفع محرومیت از نقط مرزی خراسان جنوبی اعتبارات اختصاص یافته به این مناطق را ۲۰ درصد بیشتر در نظر گرفته‌ایم.

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی اظهار کرد: یکی دیگر از برنامه‌های کمیته امداد خراسان‌جنوبی حرکت به سمت خدمات الکترونیک است و در حال حاضر تأیید ارائه ۱۷ خدمت به صورت الکترونیکی را گرفته‌ایم.

خبر جدید  شهید آشنا؛ نام آشنای عرصه پیکار

وی با اشاره به اینکه مجموع مستمری ثابت و افزایش مستمری که در یک ماه به مددجویان پرداخت می‌شود ۸ میلیارد تومان است، بیان کرد: سهم مردم در رفع فقر حدود ۲۰ درصد است اما چون خالصانه پرداخت می‌شود بسیار گره گشا بوده است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی یادآور شد: تمام کارکنان کمیته امداد، کارمند دولت محسوب می‌شوند و حقوق و مزایای آنان از محل اعتبارات دولتی پرداخت می‌شود و این تصور که از محل صدقات و کمک‌های مردمی حقوق کارکنان این نهاد پرداخت می‌شود، صحت ندارد.

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب