کد خبر:841 | 9:00:31 - دوشنبه 5 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اشک‌های وصال بر گره گره قالی عتبات تنیده می‌شود
اشک‌های وصال بر گره گره قالی عتبات تنیده می‌شود
گروه اجتماعی: در کارگاه قالی بافی روستای معصوم آباد شهرستان خوسف عشق و ارادت بانوان موج می‌زند و به عشق اهل بیت(ع) خالصانه گره بر گره می‌زنند تا درآمد حاصل از فروش قالی، صرف بازسازی عتبات در نجف و کربلای معلی شود. به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) از خراسان جنوبی، در کارگاه معصوم […]

گروه اجتماعی: در کارگاه قالی بافی روستای معصوم آباد شهرستان خوسف عشق و ارادت بانوان موج می‌زند و به عشق اهل بیت(ع) خالصانه گره بر گره می‌زنند تا درآمد حاصل از فروش قالی، صرف بازسازی عتبات در نجف و کربلای معلی شود.

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) از خراسان جنوبی، در کارگاه معصوم آباد شهرستان خوسف صدای دلنشین قرائت دسته جمعی زیارت عاشورا به گوش می‌رسد، تقریبا تمامی زنان قالی‌باف دور هم جمع شده‌اند و به عشق رسیدن به امام حسین (ع) مشغول بافت قالی هستند.

پای دار قالی، جمعیت قابل توجهی از بانوان روستا نشسته و با دستان خسته اما عاشق، در حالی که زیارت عاشورا را زمزمه می‌کنند، مشغول بافت قالی برای عتبات هستند.

خبر جدید  ۶۰ درصد از جویندگان کار در خراسان جنوبی فاقد مهارت هستند

کارگاهی کوچک اما با دل‌هایی بزرگ را می‌بینی که حکایت عشق زنان روستا به مولا علی(ع) و فرزندان پاکش به ویژه سالار شهیدان است و عشق است که تار و پود فرش را گره می‌زند.

اشک‌های وصال بر گره گره قالی عتبات تنیده می‌شود

در استان خراسان‌جنوبی بویژه زنان روستایی هنرمند قالیباف زیادی وجود دارند که بدون هیچ گونه درخواست و دستمزدی و براساس نیات خالصانه خویش در کارگاه‌های فرش‌بافی و قالی‌بافی ستاد بازسازی عتبات عالیات فعالیت می‌کنند.

در این کارگاه کوچک در حالی که زنان روستا آن را با اندک امکانات و بخاری کوچکی آن را گرم نگه می‌داشتند، برخی مادران همراه فرزند خردسال خود می‌آیند تا با بافت قالی در این کار خیر و معنوی سهیم باشند.

خبر جدید  ادامه بارش های پراکنده در خراسان جنوبی

به قول زنان روستا محبت امام حسین (ع) آنچنان در دل هایشان رخنه کرده که هر روز مشتاق از روزگذشته به کارگاه می‌آیند و به بافت قالی مشغول می‌شوند.

در کارگاه قالی بافی روستای معصوم آباد شهرستان خوسف عشق و ارادت بانوان موج می‌زند و به عشق اهل بیت(ع) خالصانه گره بر گره می‌زنند تا درآمد حاصل از فروش قالی، صرف بازسازی عتبات در نجف و کربلای معلی شود.

یکی از هنرمندان بافنده می‌گوید: اینجا کسی نیست که به عشق مولایش امام علی(ع) پای دار قالی نیاید و حاجت نگیرد، کار زنان روستا با نیت خالصانه و از روی عشق است.

او می‌گوید: کار بافت قالی اگر با همت زنان بیشتری باشد در مدت سه ماه تمام می‌شود و ستاد عتبات عالیات استان هزینه آن‌ را برای بازسازی عتبات عالیات می‌فرستد.

خبر جدید  واگذاری ۷۹ خودرو به مددجویان کمیته امداد خراسان جنوبی

او می‌گوید: هر روز میانگین ۱۰ تا ۱۵ نفر برای انجام این کار خیر و خداپسندانه در کارگاه حضور دارند.

اشک‌های وصال بر گره گره قالی عتبات تنیده می‌شود

قالی‌های بافته شده توسط زنان، با عشق بافته می‌شود و هیچ کس دستمزد و هزینه‌ای بابت این کار نمی‌گیرد و همگی به صورت افتخاری در این کار گروهی مشارکت دارند.

درکارگاه قالی بافی روستا زنانی را می‌بینی که بیشتر آنان با بضاعت و توقع کم و مشکلات زیاد، دلی بزرگ دارند.

گزارش و عکس از سپیده قلندری اسفدن

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب