کد خبر:734 | 14:47:11 - شنبه 3 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ارسال۳۱۷ اثربه دبیرخانه همایش فرصت‌های نوین تولید واشتغال کشاورزی
ارسال۳۱۷ اثربه دبیرخانه همایش فرصت‌های نوین تولید واشتغال کشاورزی
به گزارش خبرنگار مهر، سیده عاطفه حسینی ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: علی رغم اینکه محدودیت های زیادی در بخش کشاورزی استان وجود دارد اما محصولات استراتژیک همچون زرشک، زعفران و عناب می تواند در اقتصاد استان موثر باشد. وی با بیان اینکه کمیته علمی همایش متشکل از ۲۶ عضو هیئت […]

به گزارش خبرنگار مهر، سیده عاطفه حسینی ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: علی رغم اینکه محدودیت های زیادی در بخش کشاورزی استان وجود دارد اما محصولات استراتژیک همچون زرشک، زعفران و عناب می تواند در اقتصاد استان موثر باشد.

وی با بیان اینکه کمیته علمی همایش متشکل از ۲۶ عضو هیئت علمی تشکل شده است، افزود: ۶۰ درصد از این اعضای هیئت علمی از اساتید خارج دانشگاه بیرجند و ۴۰ درصد از اساتید دانشکده کشاورزی هستند.

دبیرعلمی همایش فرصت‌ های نوین تولید و اشتغال بخش کشاورزی شرق کشور با اشاره به اینکه تا کنون ۳۱۷ مقاله پژوهشی به دبیرخانه ارسال شده است، گفت: از مجموع این مقاله ها ۲۹۰ مقاله پذیرفته شده است.

خبر جدید  ۱۱ انبار مشکوک به احتکار کالا در سیستان و بلوچستان کشف شد

وی با بیان اینکه ۲۶۴ مقاله به صورت پوستری و مابقی به صورت شفاهی اعلام خواهند شد، عنوان کرد: بیش از ۶۰۰ داوری در خصوص مقالات انجام شده است و ۹۵ داور تخصصی داخلی و خارجی این مقالات را مورد بررسی قرار داده اند.

حسینی با اشاره به اینکه از مجموع مقالات ارسال شده ۹۱ مقاله از محققین دانشگاه بیرجند و ۱۹۱ مقاله از محققین خارج از دانشگاه بوده است، اظهار داشت: در محورهای مختلف با توجه به اهمیت نهاده آب و خاک بیشترین مقالات با ۲۸ درصد در این زمینه بوده است.

خبر جدید  زمین لرزه در درح

وی ادامه داد: ۲۶ درصد مقالات در بحث علوم زراعی و باغبانی، ۲۳ درصد دام و طیور، ۱۴ درصد کارآفرینی و نوآوری و هشت درصد مقالات در حوزه گیاه پزشکی و محیط زیست بوده است.

همایون فرهنگ فر، عضو هیأت علمی گروه علوم دامی دانشکده کشاورزی دانشگاه بیرجند نیز در این جلسه، اظهار کرد: همایش فرصت‌ های نوین تولید و اشتغال بخش کشاورزی در راستای توجه به منویات مقام معظم رهبری در جهت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی گام بسیار مثبتی تلقی می‌شود.

وی با بیان اینکه استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در بخش کشاورزی یکی از زمینه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی است، افزود: دارا بودن ۸۰۰ گونه گیاه دارویی، کسب مقام اول تولید زرشک و عناب و داشتن ۱۵ درصد جمعیت شتر کشور از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بسیار مهم در استان خراسان جنوبی است.

خبر جدید  مردم خراسان‌جنوبی ۲۲ میلیارد ریال به نیازمندان کمک کردند

عضو هیأت علمی گروه علوم دامی دانشکده کشاورزی دانشگاه بیرجند با اشاره به اینکه باید بتوانیم اصلاح الگوی کاشت داشته باشیم و به محصولات راهبردی روی آوریم، گفت: اگر با برگزاری این گونه همایش ها بتوانیم جلب نظر کنیم قطعا در رشد و تعالی اشتغال در بخش کشاورزی نیز خواهیم درخشید.

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب