آخرین اخبار
کد خبر:43075 | 9:39:42 - دوشنبه 11 نوامبر 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
احداث ۱۵۰ هکتار بارگاه زرشک در خراسان جنوبی
احداث ۱۵۰ هکتار بارگاه زرشک در خراسان جنوبی
‌استاندار خراسان جنوبی گفت: طبق تفاهم‌نامه‌ای که بین شرکت شهرک‌های کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی و استانداری خراسان جنوبی به امضا رسید، قرار است ۱۵۰ هکتار بارگاه زرشک و زیرساخت برای کمک به کشاورزان ایجاد کنیم.

شعارسال: محمدصادق معتمدیان، روز ۲۸ مهرماه در بازدید از باغات زرشک روستای شاخن اظهار کرد: برای رسیدگی به مشکلات کشاورزان چند را کار را در دستور کار قرار دادیم.

وی با بیان اینکه زرشک از محصولات با ارزش و استراتژیک استان است، افزود: کمیته محصولات استراتژیک در استانداری با حضور دانشگاه‌ها و بخش خصوصی برای اتخاذ تدابیر و کمک به کشاورزان تشکیل شده است.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: کشاورزان زحمت سال‌ها زحمت می‌کشند، اما کمترین سود و منفعت برای آنان است.

معتمدیان ادامه داد: ید کمک کنیم با اقدامات مناسب و خرید توافقی و پیگیری‌ها از طریق سازمان تعاون روستایی قیمت‌ها را تثبیت کنیم.

وی با بیان اینکه نزدیک ۱۰ درصد زرشک تولیدی استان فرآوری می‌شود، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم مراحل فرآوری در استان و به خصوص در روستاها انجام گیرد.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی رتبه اول تولید زرشک در کشور دارد، بیان کرد: انحصار این محصول در خراسان جنوبی است.

معتمدیان با اشاره به اینکه فرآوری زرشک در اولویت استان است، اظهار کرد: منابع مالی، اعتبارات و تسهیلات ارزان قیمتی در راستای رسیدگی به کشاورزان فراهم کردیم.

وی افزود: تفاهم‌نامه‌ای بین شرکت شهرک‌های کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی و استانداری خراسان جنوبی به امضا رسید که در این تفاهم‌نامه مشارکت در تامین اعتبار مورد نیز برای کمک به زیرساخت‌های شهرک‌های کشاورزی و احداث و توسعه هزار هکتار شهرک گلخانه‌ای برای خراسان جنوبی درنظر گرفته شده است.

وی اظهار کرد: طبق این تفاهم‌نامه قرار است ۱۵۰ هکتار بارگاه زرشک و زیرساخت برای کمک به کشاورزان ایجاد کنیم.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به ارائه تسهیلات از طریق بانک کشاورزی و صندوق توسعه ملی به کشاورزان، تصریح کرد: یکی از مناطقی که مورد توجه است همین منطقه است که امیدواریم این اقدامات اجرایی شود.

معتمدیان با اشاره به اینکه کمتر از دو درصد زرشک صادر می‌شود، اظهار کرد: صادرات زرشک یکی از موضوعاتی است که باید به آن بپردازیم.

وی با اشاره به اینکه باید زیرساخت‌های صادرات این محصول ارزشمند را ایجاد کنیم، خاطرنشان کرد: امسال دو درصد افزایش میزان تولید در استان داشتیم و حدود ۲۰ هزار تن تولید برآورد شده است.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه پرداختن به محصولات کم آب بر از اولویت‌های در دستور کار است، یادآور شد: امیدواریم در راستای مدیریت منابع آبی استان گام‌های بلندی برداریم.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار: ۲۸مهر۱۳۹۸ ، کدخبر: ۹۸۰۷۲۸۲۰۳۷۹: www.isna.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  انتقال آب به خراسان‌جنوبی کلید توسعه استان
0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب