کد خبر:779 | 2:28:00 - شنبه 8 جولای 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اجرای پروژه ترسیب کربن برای مقابله با ریزگردها در خراسان جنوبی موثر بوده است
اجرای پروژه ترسیب کربن برای مقابله با ریزگردها در خراسان جنوبی موثر بوده است
نظر افضلی در خصوص اقدامات کمیسیون کشاورزی برای جلوگیری با گسترش پدیده ریزگردها به سراسر کشور به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج گفت: در برنامه ششم توسعه اقداماتی در راستای مقابله با ریزگردها درنظر گرفته است که دولت موظف است در مدت پنج سال به آن جامه عمل بپوشاند. وی افزود: در این رابطه توجه به […]

نظر افضلی در خصوص اقدامات کمیسیون کشاورزی برای جلوگیری با گسترش پدیده ریزگردها به سراسر کشور به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج گفت: در برنامه ششم توسعه اقداماتی در راستای مقابله با ریزگردها درنظر گرفته است که دولت موظف است در مدت پنج سال به آن جامه عمل بپوشاند.

وی افزود: در این رابطه توجه به منابع بروز ریزگردها بسیار مهم است. بخشی از این مشکل مربوط به مناطق بیابانی عراق و همچنین تالاب هایی در جنوب کشورمان است که در سال های اخیر خشک شدند. درختکاری، ریگ پاشی و مالچ پاشی و آب اندازی در این تالاب های می تواند از حجم ریزگردهای با منبع داخلی بکاهد. در درخصوص ریزگردهای با منشا کشورعراق هم  امیدواریم با بازگشت امنیت به این کشور و نابودی داعش شرایط برای حل این پدیده بیشتر شود.

خبر جدید  ۳۰ درصد ارزش افزوده خراسان جنوبی در بخش کشاورزی است

نماینده مردم نهبندان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بادهای ۱۲۰ روزه مناطق شرقی و جنوب شرقی کشور خاطر نشان کرد: منبع دوم بروز ریزگردها وزش این بادها است که از راه بوته کاری و اجرای پروژه ترسیب کربن مشکل قابل رفع است که در حال حاضر در نهبندان اجرای پرسیب کربن تا حدی موثر بوده است.

خبر جدید  آب مانند جاده نیست/آب شرب نیاز 57روستای درمیان

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی با اشاره به احیای دریاچه هامون و توافق با افغانستان در خصوص رودخانه هیرمند اظهار داشت: اجرای این برنامه ها نیازمند همکاری بخش های مختلف دولت از جمله وزارت خارجه، سازمان محیط زیست، سازمان جنگل ها و مراتع و آبخیزداری است که امیدواریم تا پایان برنامه ششم توسعه محقق شود.

خبر جدید  شبانه شدن آبیاری فضای سبز شهر بیرجند

گفتنی است در برنامه ششم توسعه، سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری موظف شده طرح بیابان زدایی را در یک میلیون و ۲۰۰هزار هکتار عرصه های بیابانی به ویژه در کانون های بحرانی کشور انجام دهد. همچنین ۱۰میلیون هکتار طرح آبخیزداری و آبخوانداری از دیگر تعهدات این سازمان در برنامه ششم به شمار می رود. در صورت اجرای این طرح ها از حدود نیمی از ریزگردهای استان های جنوب غربی کشور کاسته خواهد شد.

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب