کد خبر:3763 | 14:19:34 - جمعه 2 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اجرای طرح فهرست اموال مسئولان درگیر مسائل سیاسی نشود
اجرای طرح فهرست اموال مسئولان درگیر مسائل سیاسی نشود
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام احمد نجمی پور در جمع نمازگزاران این شهر با تسلیت سالروز وفات حضرت ام‌البنین(س) و روز تکریم مادران و همسران شهدا گفت:  مادران و همسران شهدا حقیقتا بی نظیرند و امروز راهبرد حقیقی برای ملت ایران تجلیل از مقام شامخ شهدا و خانواده های عزیز آنهاست. وی بیان کرد: […]

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام احمد نجمی پور در جمع نمازگزاران این شهر با تسلیت سالروز وفات حضرت ام‌البنین(س) و روز تکریم مادران و همسران شهدا گفت:  مادران و همسران شهدا حقیقتا بی نظیرند و امروز راهبرد حقیقی برای ملت ایران تجلیل از مقام شامخ شهدا و خانواده های عزیز آنهاست.

وی بیان کرد:  امروز در هیچ جای دنیا زنانی مثل مادران شهدای ما، که مادر دو شهید، مادر سه شهید، مادر چهار شهید باشند، نیستند.

وی افزود: در جامعه ما، مادرانی با این خصوصیات که از پدرها بهتر و قوی‌تر و آگاهانه‌تر ایستادند، در این میدان بسیارند.

وی در ادامه گفت:  طبق اصل ۴۹ قانون اساسی وزرا و مسئولان رده اول کشور باید فهرست اموال خود را به قوه قضائیه ارائه کنند.

خبر جدید  کشت نشاء پنبه در بشرویه و خوسف

نجمی پور اظهار کرد: این اصل این اجازه را می دهد که نظام اسلامی اموال مسئولان را بررسی و ثروت‌های نامشروع،  باد آورده،  یا به ناحق افزایش یافته را برگرداند.

 وی عنوان کرد: چنانچه این طرح تصویب و اجرایی شود،  اقدامی بسیار موثر در زمینه مبارزه با فساد و رانت خواری است.

وی عنوان کرد:  در واقع اجرای این طرح سبب خواهد شد که علاوه بر بازگرداندن اموال نامشروع مسئولان به بیت المال،  دیگر کسی جرأت دست اندازی نامشروع به بیت المال و کیسه دوزی برای آن را نداشته باشد.

نجمی پور تاکید کرد:  با این حال، مسئله مهم در صورت تصویب،  کیفیت اجرای آن است.

خبر جدید  عملیات اتصال سه راه اسدی به پل موسی بن جعفر بیرجند کلید خورد.

خطیب جمعه سرایان گفت: انتظار آن است که اجرای این امر که هم اقتضای مصلحت نظام است و هم به یقین با استقبال و رضایت مردم مواجه خواهد شد،  مانند دیگر مسائل و طرح ها، درگیر مسائل سیاسی و جریانی نشود.

وی تصریح کرد:  در اجرای این طرح اولاً،  به هیچ وجه نباید به خاستگاه های سیاسی و جریانی افراد توجه کرد؛  بلکه باید با هر کسی که مرتکب فساد و جمع‌آوری ثروت به‌صورت نامشروع شده،  برخورد قانونی صورت گیرد؛ خواه اصلاح طلب باشد یا اصولگرا. 

وی با تاکید بر اینکه در این زمینه باید به طور سریع و صریح اقدام شود، بیان کرد: باید به پیوست رسانه‌ای و روانی این امر نیز توجه شود،  که اجرای این طرح نشان‌دهنده سلامت نظام است .

خبر جدید  آغاز برنامه های 5 اردیبهشت در طبس

به گفته وی  اگر در نظام  اراده ای برای مبارزه با فساد و رانت خواری وجود دارد،  این به معنای آن است که ذات نظام مبرا از این قبیل قضایاست. 

وی افزود: علاوه بر این،  از هم اکنون باید به این مسئله هم در رسانه ها توجه شود که چنانچه اقتصاد برخی مسئولان کشف شود، این به معنای فاسد بودن کل کارگزاران و نظام نیست.

 وی ادامه داد: نباید با برجسته سازی فسادهای که در آینده برملا خواهد شد، اینگونه به جامعه القا شود که کارگزاران گرفتار فساد هستند.

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب