کد خبر:3875 | 13:01:32 - شنبه 3 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اجرای طرح امضای الکترونیک پزشکان در کشور/ حذف مهر پزشکی
اجرای طرح امضای الکترونیک پزشکان در کشور/ حذف مهر پزشکی
به گزارش خبرنگار مهر،  سید محمود تارا صبح شنبه در نخستین جشنواره آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی بیرجند اظهار کرد: طی سال ۹۷ حذف مهرهای پزشکی و جایگزین کردن امضای الکترونیک در دستور کار قرار دارد. وی با بیان اینکه در حال حاضر سالانه ۱۲۰ میلیارد تومان برای صدور کاغذ […]

به گزارش خبرنگار مهر،  سید محمود تارا صبح شنبه در نخستین جشنواره آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی بیرجند اظهار کرد: طی سال ۹۷ حذف مهرهای پزشکی و جایگزین کردن امضای الکترونیک در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سالانه ۱۲۰ میلیارد تومان برای صدور کاغذ دفترچه بیمه هزینه می شود، گفت: در این راستا حذف دفترچه بیمه و الکترونیکی شدن امور نیز در دستور کار قرار دارد.

مشاور وزیر و رئیس دفتر آمار و فناوری اطلاعات در وزارت بهداشت و درمان از تجهیز بیمارستان ها به سیستم استحقاق درمان خبر داد و گفت: با نصب این سیستم،  بیماران بدون دفترچه بیمه پذیرش می شوند و در مرحله اول  ۱۰۰ بیمارستان به این سیستم مجهز می شوند.

خبر جدید  صندوق های اعتباری خرد و توسعه پایدار روستاها

تارا رسیدگی الکترونیکی اسناد را از دیگر برنامه های سال آینده دانست و بیان کرد: همچنین فعال کردن سیستم جامع نوبت دهی برای شهروندان از اولویت های سال ۹۷ است.

وی با اشاره به فناوری تلی مدیسن تصریح کرد: این امر از ۱۵ سال گذشته مطرح است اما تاکنون یک مرکز تلی مدیسن به صورت جدی پای کار نیامده است.

خبر جدید  زهری و النگ دارای بیشترین میزان بارندگی طی 48 ساعت گذشته

مشاور وزیر و رئیس دفتر آمار و فناوری اطلاعات در وزارت بهداشت و درمان ادامه داد: همچنین در حال حاضر ۱۵ دانشجو در این رشته فعالیت می کنند اما تاکنون پژوهش خوبی در این زمینه نداشته ایم و از پیاده شدن تلی مدیسن در دانشگاه بیرجند استقبال می کنیم.

تارا با اشاره به اهمیت آی تی در دانشگاه ها بیان کرد: باید ساختار آی تی در دانشگاه درست شود و در حال حاضر جایگاه آی تی در چهار رکن شامل آمار اطلاعات، دارایی های حاکمیتی، رگولاتوری و مدیریت خدمات خلاصه شده است.

خبر جدید  نقد استاندار از قوانین منابع طبیعی/کمیسیون ۵ نفره تشکیل شود

وی با تاکید براینکه باید نظام آمار ثبتی نظام مرجع آمار دانشگاه باشد، اظهار کرد: باید اسناد آماری مرجع درست کنیم تا در تاریخ ماندگار شود.

مشاور وزیر و رئیس دفتر مدیریت آمار و فناوری اطلاعات در وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی  بیان کرد: برای اولین بار کمیته فناوری اطلاعات در ستاد تحول سلامت فعال شده است.

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب