کد خبر:3875 | 13:01:32 - شنبه 3 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اجرای طرح امضای الکترونیک پزشکان در کشور/ حذف مهر پزشکی
اجرای طرح امضای الکترونیک پزشکان در کشور/ حذف مهر پزشکی
به گزارش خبرنگار مهر،  سید محمود تارا صبح شنبه در نخستین جشنواره آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی بیرجند اظهار کرد: طی سال ۹۷ حذف مهرهای پزشکی و جایگزین کردن امضای الکترونیک در دستور کار قرار دارد. وی با بیان اینکه در حال حاضر سالانه ۱۲۰ میلیارد تومان برای صدور کاغذ […]

به گزارش خبرنگار مهر،  سید محمود تارا صبح شنبه در نخستین جشنواره آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی بیرجند اظهار کرد: طی سال ۹۷ حذف مهرهای پزشکی و جایگزین کردن امضای الکترونیک در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سالانه ۱۲۰ میلیارد تومان برای صدور کاغذ دفترچه بیمه هزینه می شود، گفت: در این راستا حذف دفترچه بیمه و الکترونیکی شدن امور نیز در دستور کار قرار دارد.

مشاور وزیر و رئیس دفتر آمار و فناوری اطلاعات در وزارت بهداشت و درمان از تجهیز بیمارستان ها به سیستم استحقاق درمان خبر داد و گفت: با نصب این سیستم،  بیماران بدون دفترچه بیمه پذیرش می شوند و در مرحله اول  ۱۰۰ بیمارستان به این سیستم مجهز می شوند.

خبر جدید  امدادرسانی به کارگر 33 ساله با اورژانس هوایی بیرجند

تارا رسیدگی الکترونیکی اسناد را از دیگر برنامه های سال آینده دانست و بیان کرد: همچنین فعال کردن سیستم جامع نوبت دهی برای شهروندان از اولویت های سال ۹۷ است.

وی با اشاره به فناوری تلی مدیسن تصریح کرد: این امر از ۱۵ سال گذشته مطرح است اما تاکنون یک مرکز تلی مدیسن به صورت جدی پای کار نیامده است.

خبر جدید  گرد و خاک در طبس

مشاور وزیر و رئیس دفتر آمار و فناوری اطلاعات در وزارت بهداشت و درمان ادامه داد: همچنین در حال حاضر ۱۵ دانشجو در این رشته فعالیت می کنند اما تاکنون پژوهش خوبی در این زمینه نداشته ایم و از پیاده شدن تلی مدیسن در دانشگاه بیرجند استقبال می کنیم.

تارا با اشاره به اهمیت آی تی در دانشگاه ها بیان کرد: باید ساختار آی تی در دانشگاه درست شود و در حال حاضر جایگاه آی تی در چهار رکن شامل آمار اطلاعات، دارایی های حاکمیتی، رگولاتوری و مدیریت خدمات خلاصه شده است.

خبر جدید   مرمت خانه تاریخی برگی بشرویه

وی با تاکید براینکه باید نظام آمار ثبتی نظام مرجع آمار دانشگاه باشد، اظهار کرد: باید اسناد آماری مرجع درست کنیم تا در تاریخ ماندگار شود.

مشاور وزیر و رئیس دفتر مدیریت آمار و فناوری اطلاعات در وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی  بیان کرد: برای اولین بار کمیته فناوری اطلاعات در ستاد تحول سلامت فعال شده است.

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب