کد خبر:3832 | 16:07:34 - شنبه 3 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آمار اشتغال در کشور با شفافیت بیان شود
آمار اشتغال در کشور با شفافیت بیان شود
نماینده ولی فقیه در خراسان‌ جنوبی با بیان اینکه آمارهای اشتغال بر اساس واقعیت نیست، اظهار کرد: آمار اشتغال در کشور باید با شفافیت بیان شود. به گزارش ایسنا، آیت الله سید علیرضا عبادی، امروز(۱۲ اسفند)،  در دیدار با رؤسای کارگروه‌های برنامه ریزی شورای فرهنگ عمومی استان، اظهار کرد: مسئولان در مورد اشتغال ایجاد شده گزارش ارائه […]

نماینده ولی فقیه در خراسان‌ جنوبی با بیان اینکه آمارهای اشتغال بر اساس واقعیت نیست، اظهار کرد: آمار اشتغال در کشور باید با شفافیت بیان شود.

به گزارش ایسنا، آیت الله سید علیرضا عبادی، امروز(۱۲ اسفند)،  در دیدار با رؤسای کارگروه‌های برنامه ریزی شورای فرهنگ عمومی استان، اظهار کرد: مسئولان در مورد اشتغال ایجاد شده گزارش ارائه داده و به مردم پاسخگو باشند . 

وی افزود: در حال حاضر مسائل اقتصادی شرایط ویژه ای پیدا کرده و در میدان مبارزه با دشمن به صورت رو در رو دست به گریبان است. 

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به اختصاص اعتبارات در حوزه اشتغال و وعده‌های داده شده در این زمینه، بیان کرد: علاوه بر اعتبارات دولت در داخل استان نیز ۴۰ میلیارد تومان از بنیاد مستضعفان برای مسئله اشتغال گرفته شده اما بعد از این همه مدت جای سوال بوده که چه کاری در این زمینه انجام شده است؟

خبر جدید  نقطه ضعف ها نتیجه نافرمانی است

عبادی با تأکید بر اینکه مسئولان در مورد اشتغال ایجاد شده گزارش ارائه دهند، افزود: گاهی آمار و ارقامی در کشور داده شده که به گفته خود کارشناسان این آمارها شدنی نیست و تنها کتبی و شفاهی است و باید ارائه دهند چه اشتغالی و کجا و برای چه کسی ایجاد کرده اند.

وی اضافه کرد: باید یکی از مصوبه های شورای فرهنگ عمومی این باشد که مسئولان به صورت ماهانه گزارش دهند چه اقداماتی در این زمینه انجام داده‌اند.

خبر جدید  پدر شعر خضری دشت بیاض در بستر بيماري

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی، منابع طبیعی را یکی از مشکلات مهم مردم استان عنوان کرد و افزود: در این استان کویری که کشاورزی مشکل بوده از و طرفی برای روستاییان اشتغالی نیز ایجاد نشده مردم روستایی که می‌خواهند کشاورزی کنند منابع طبیعی آن ها را به دادگاه می کشانند این در حالی است که بسیاری از آن‌ها سند داشته و یا استشهاد محلی دارند.

عبادی تأکید کرد: برای اینکه این مرزنشینان مهاجرت نکنند باید شورای تأمین مصوبه‌ای ارائه می‌داد که منابع طبیعی در این مناطق حتی ورود پیدا نکند.

وی با اشاره به اینکه بخشی دیگری از مشکلات اقتصادی مربوط به بخش خصوصی است، تصریح کرد: باید ارقام منظم و با کارشناسی درست از مجموع کارخانه‌های استان داشته باشیم تا بتوانیم در مورد آن تصمیم گیری کنیم.

خبر جدید  ۱۷۲۶ خانوار فرهنگی در مدارس خراسان جنوبی اسکان یافتند

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی ادامه داد: از سوی دیگر باید کارشناسی انجام شود که نسبت به معادن یا بخش کشاورزی چقدر می توانیم صنایع تبدیلی داشته باشیم و نسبت به آن چه میزان می‌توانیم شغل ایجاد کنیم.

عبادی هنر و صنعت خانگی را یکی از زمینه های مهم اشتغال دانست و خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت صنایع خانگی استفاده شود، در این خصوص بازبینی‌هایی انجام شده و از طریق رسانه‌ها در این زمینه فرهنگ سازی شود. 

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب